T. Tišťan plával v Barcelone a teraz ho čaká Slovensko

T. Tišťan plával v Barcelone a teraz ho čaká "Slovensko"

Ján SvrčekŠport4.6.2024

Pretekár Plaveckého oddielu Ružomberok Tibor Tišťan na konci mája si v Londýne v oboch svojich nosných disciplínach vylepšil „osobáčiky“. Na 50 m motýlik svoje maximum a zároveň aj slovenský rekord posunul na hodnotu 23,50 sek. a na 50 m voľný spôsob dohmatol za 22,36 sek.

Uplynulý týždeň náš reprezentant štartoval na 30. ročníku prestížneho medzinárodného podujatia Mare Nostrum Swim Tour v Barcelone. V Španielku na 50 m motýlik skončil šiesty časom 23,71 sek. a na krauliarskej „päťdesiatke“ celkove trinásty časom 22,60 sek, keď v rozplavbe dosiahol čas 22,77 sek.

Všetko sme smerovali k Londýnu a po ňom sme hľadali ešte nejakú alternatívu. Tou bola práve Barcelona. Tu sme už ale nenašli ideálne podmienky. Kým v Londýne sa plávalo v krytom olympijskom bazéne i s adekvátnou infraštruktúrou, vrátane bazéna na vyplávanie, v Barcelone už to bolo iné. Išlo o otvorený bazén, takisto s odlišným zázemím. Priznám sa, asi sme na to neboli až tak pripravení. Tibor síce zaplával solídne časy, už sa však neposunul ďalej,“ uviedol Tišťanov ružomberský tréner Marek Langšádl.

Už piatku do nedele (7. – 9. júna) domáca sezóna vyvrcholí majstrovstvami Slovenska v Šamoríne. „Tu Tibora čakajú obe ´päťdesiatky´ - kraul a motýlik. Tieto disciplíny sú naraz, prvý deň, takže bude to náročnejšie. Možno ešte zaradíme i 100 m kraul, no zatiaľ nepadlo definitívne rozhodnutie,“ informoval nás ďalej M. Langšádl. „Po štartoch v Španielsku sme sa zase vrátili k nejakej záťaži v tréningovom procese, so zámerom, aby ďalší vrchol prišiel na majstrovstvách Európy v Belehrade. Tým ale netvrdím, že Tibor v Šamoríne bude plávať z plného tréningu.“

Foto: Marek Langšádl

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia