T. Tištan pred majstrovstvami republiky formu ladil v Prahe

T. Tištan pred majstrovstvami republiky formu ladil v Prahe

RedakciaŠport3.6.2021

Člen Plaveckého oddielu Ružomberok junior Tibor Tišťan na pretekoch Arena Cup v Prahe, ktoré boli 1. kolom Českého pohára, oba svoje štarty (na 50 m kraul a 50 m motýlik) v mužskej konkurencii pretavil do finále a v šieste priečky.

Dvojdňový podnik sa konal na otvorenej „päťdesiatke“ za účasti plavcov viacerých krajín. „Pretekov je pomerne málo, takže každá možnosť je vítaná. Sám som ešte chcel absolvovať nejaký štart pred domácim vrcholom, majstrovstvami Slovenska mužov, žien a juniorov, ktoré sa zajtra začínajú v Poprade,“ vysvetľoval 18 – ročný gymnazista.

Svoje doterajšie maximá síce Tišťan nestlačil, keď jemne za nimi zaostal, no s výjazdom do českej metropole bol spokojný. „Trochu to bol risk ísť na preteky do vonkajšieho bazéna, ale dopadlo tov pohode, hoci prvý deň bolo dosť chladno, len okolo pätnásť stupňov a ani voda nebola dáko vyhriata. Na druhý deň vyšlo aj slniečko, lenže neskôr sa zase obloha zatiahla. Na oboch tratiach som vo finále o dve desatinky sekundy zostal sa ´osobákmi´, čo vzhľadom na podmienky ja fajn.“

Zo slovenskom šampionátu pod Tatrami, ktorý potrvá do nedele, by sa Tišťan nechcel vracať bez „kovu“. „Budem súťažiť jednak vo svojej kategórii, medzi staršími juniormi i v súťaži open, teda aj s mužmi. Samozrejme, želám si nejakú medailu a osobné zlepšenia, tiež by bolo pekné splniť limit na majstrovstvá Európy, hoci v popradskom bazéne to nie je jednoduché. Najväčšie nádeje vkladám do motýlika na 50 m, kde som na čele juniorských tabuliek a hneď za touto disciplínou je to 50 m kraul,“ pripojil ambiciózny zverenec Mareka Langšádla.

PO Ružomberok bude mať na „Slovensku“ ešte jedno želiezko v ohni – Alexandru Blaškovú.

Z výsledkov v Prahe – 50 m voľný spôsob: 6. Tišťan 24,43, 50 m motýlik: 6. Tišťan 25,61,

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia