T. Tišťan zase v materskom oddiele

T. Tišťan zase v materskom oddiele

Ján SvrčekŠport22.5.2024

Člen Plaveckého oddielu Ružomberok Tibor Tišťan v pondelok a utorok zaberal v ružomberskom bazéne a zajtra (23. mája) už odlieta na medzinárodné preteky do Londýna, ktoré sa tu konajú od 25. do 27. mája.

Tibor sa z Ameriky na Slovensko vrátil 4. mája, aj s úspešne zavŕšeným 2. ročníka na Univerzite v Tampe na Floride. Čiže, môže mať čistú hlavu a naplno sa venovať len plávaniu. Pár tréningových jednotiek absolvoval doma a od 10. mája sme už absolvovali sústredenie na španielskom ostrove Tenerife,“ informoval nás tréner P0 Ružomberok Marek Langšádl.

„Teraz je pred nami Londýn a hneď v utorok (28. mája) sa presúvame na ďalší míting do Barcelony. Hlavnou ambíciou, pred týmito dvomi podujatiami je zaplávať kvalifikačný limit na Olympijské hry v Paríži, alebo sa k nemu čo najviac priblížiť na 50 m voľný spôsob. ´Päťdesiatka´ motýlik, kde Tibor drží slovenský rekord, nie je totiž v olympijskom programe. V Londýne i v Barcelone sa samozrejme Tibor predstaví i na 50 m motýlik,“ dozvedeli sme sa ďalej od M. Langšádla.

Hoci náš reprezentant najväčšie úspechy doteraz dosiahol práve v „motýli“ na 50 m, ani kraul na rovnakej dištancii, mu nie je cudzí, naopak, aj vzhľadom na predchádzajúce výsledky, silným tromfom. „Už v Amerike na tejto disciplíne Tibor veľa pracoval, aj čo sa týka techniky. Takisto teraz po návrate domov. Podľa tréningových časov to vyzerá veľmi sľubne. Samozrejme, jedna vec je príprava a druhá samotná súťaž. Tibor je už skúsený plavec, preto verím, že to klapne,“ doplnil optimisticky M. Langšádl.

„Doma“ Tišťana 7. a 8. júna čakajú majstrovstvá Slovenska v Štúrove a hneď na to európsky šampionát v Belehrade. Veru, program, poriadne nasekaný.

Foto: Marek Langšádl

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia