Tabuľke kanonierov VI. ligy šéfuje tínedžer Patrik Kubala

Tabuľke kanonierov VI. ligy šéfuje tínedžer Patrik Kubala

RedakciaŠport9.11.2021

V jeseni mu to parádne padalo na dvoch frontoch – v dospeláckom A tíme Liskovej sa v najvyššej liptovskej súťaži štrnásťkrát trafil „do čierneho“ a v dorasteneckej štvrtej lige strelil pätnásť gólov. Veru, takú potenciu ešte nezažil. V šiestej lige mužov 18 – ročný útočník Patrik Kubala tróni na čele tabuľky kanonierov, keď má o štyri nástrely viac než jeho prenasledovatelia Miroslav Bobek (Liptovská Teplá) a Marek Herčut (Liptovský Ján).

S týmto som absolútne nerátal. Za góly sa musím poďakovať chalanom. Oni presne vedia, kde mi majú a akú loptu dať. Najčastejšie som strieľal góly hlavou,“ vyhlásil maturant na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku, ktorý aj skúseným zakončovateľom „vypálil rybník“. „Jednoznačne najlepšie mi vyšiel zápas s Liptovskými Sliačmi, keď sa vyhralo 5:1 a ja som štyri razy skóroval.“

Patril Kubala do prvého mužstva prišiel aj s viacerými svojimi rovesníkmi z dorastu, spolu s predchádzajúcim trénerom liskovskej „devätnástky“ Rudolfom Gromom, pričom prvé dotyky s mužským futbalom absolvoval v letnom Pohári Liptovského futbalového zväzu – Sportika.

Po jesennom dieli OŠK Lisková patrí v tabuľke štvrtá priečka s 22 bodmi, pri bilancii 7 víťazstiev – 1 remíza – 5 prehier. V uplynulom ročníku, keď súťaž bola oficiálne zatvorená po polovičnom programe, dedina skončila až dvanásta, pričom z dvanástich stretnutí vykopala iba desať „bodíkov“. Pri porovnaní možno hovoriť o veľkom skoku. „Myslím si, že sme celkovým prínosom pre kabínu,“ podotkol k stiahnutiu mladíkov do prvej kabíny P. Kubala. „Všetkých nás teší, že mužstvo už nepláva v spodných vodách, ale bojujeme o vrchné priečky v tabuľke. Dovolím si povedať, že Lisková je veľkým a milým prekvapením doterajšej časti sezóny. Opierame sa o skvelý kolektív. Aj na konci súťažného ročníka 2021/2022 chceme byť v tabuľke čo najvyššie,“ dopovedal futbalový talent, ktorý v tamojšom OŠK prešiel kompletnou mládežníckou pyramídou, keď „koženú“ začal naháňať už ako sedemročný ucháň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia