Takmer 60 - ročný J. Surový je ako víno

Takmer 60 - ročný J. Surový je ako víno

RedakciaŠport15.2.2020

Všetko to išlo až nečakane veľmi hladko. Aj som si veril, hralo sa mi veľmi dobre. Maximálne mi vyhovoval v nádhernej hale tamojší povrch. Nie je veľmi rýchly, loptička príliš neskáče, nechytá žiadne ´lifty´, pekne mi padala na raketu,“ vyhlásil ružomberský tenista Ján Surový po obhajobe lanského primátu na 13. v kategórii od 55 do 59 rokov na medzinárodných majstrovstvách Čiech v Karlových Varoch, ktoré sú súčasťou celosvetovej veteránskej série.

V „osmičke“ Surový, ktorý 26. februára dovŕši 59 rokov, zdolal Čecha Jiřího Hofmana (6:1, 6:2), v semifinále Nemca Manfreda Sakowského (6:2, 6:0) a vo finále jeho krajana Thomasa Baumgartnera (6:1, 6:1).

Ružomberský tenista primát pridal aj vo štvorhre, keď vo finále s Baumgartnerom vyhral nad Alexandrom Šeritom (Rus.) a Jozefom Syselom (ČR). „Bola to veľká bitka, rozhodnutie padlo až v super tajbrejku, ktorý sme vyhrali 10:6, pričom sa už prehrávalo 3:5,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Surový parádnym spôsobom vykročil do roka 2020. Pred turnajom v Čechách dosiahol zatiaľ svoje najväčšie úspechy medzi „starými“ pánmi. Na 44. ročníku turnaja European Senior Open v rakúskom Seefelde, ktorý je európskym šampionátom v tenise veteránov, v debli získal dvakrát striebro medzi mužmi nad 55 rokov s Baumgartnerom a v mixe (nad 50 rokov) s Karolou Thummovou (Nem.). Skvele si viedol aj v dvojhre, v nej medzi mužmi od 55 do 59 rokov sa prebojoval do štvrťfinále, kde ho zastavil viacnásobný majster Európy dvojmetrový Rakúšan Gerald Kaiser.

Len mimochodom s Baumgartnerom sa pre štvorhru dal dokopy viac – menej náhodou. „V Seefelde prišiel za mnou Thomas, či by sme to spolu neskúsili. A darí sa nám,“ vysvetlil Surový.

V svetovom rebríčku, v ktorom je klasifikovaných vyše 1800 hráčov, patrí ružomberský matador do prvej stovky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia