Takmer do roka a do dňa opäť štyri presné trefy Ruže

Takmer do roka a do dňa opäť štyri presné trefy Ruže

RedakciaŠport3.10.2021

Po vyše roku diváci pod Čebraťom sa znovu tešili zo štyroch lôpt v sieti súpera. Predchádzajúci údaj je spätý so zápasom s 19. septembra 2020, keď Ružomberok zdolal Michalovce 4:0, po hetriku Almášiho a jednom presnom zásahu Ďungela. Včera si rovnaký „batoh“ odniesol Liptovský Mikuláš – 4:1.

O prvý kľúčový moment v liptovskom derby sa postaral Gerec, keď gólmanovi Tatrana Čechovi Lukschovi nezostávalo nič iné, len ratovať svoju svätyňu i za cenu nedovoleného zákroku. „V tej chvíli sme vyvinuli veľmi dobrý tlak na súpera. Všimol som si, že hráč hostí ide dávať ´malú domov´ brankárovi. Vystihol som tento úmysel, bol z toho faul a jedenástka,“ opísal okamih, ktorý predchádzal úvodnému úderu Ruže Štefan Gerec.

Hoci duel futbalistov dvoch okresných miest Liptova mal špecifický náboj, Gerec vravel, že nejaký zvýšený tlak si pred stretnutím v kabíne nepripúšťali. „Vraveli sme si, že je to zápas ako každý iný a rovnako musíme k nemu pristúpiť. Napokon vyšiel úplne podľa našich predstáv. Keď sme pridali druhý gól, už som bol presvedčený, že tri body zostanú doma. V rýchlom slede však padol tretí i štvrtý gól, potom sa už zápas iba dohrával. Liptovský Mikuláš sa ukázal ako mladé dravé mužstvo, ktoré prišlo hrať futbal. Po druhom góle však hostia odpadli,“ pripojil 28 – ročný útočník.

Podobne, ako týždeň predtým v Žiline, zodpovednosť pri jedenástke na seba zobral Matej Kochan. „Aj som sa pozrel na bránu, na jej strážcu, no vopred som mal všetko premyslené. Ak penaltu dobre kopnete, brankár zväčša je bez šance. Vyzeralo to tak, že Luksch mal prečítanú moju poslednú jedenástku, no loptu som kopol dostatočne prudko a k žrdi. Penalta nám veľmi pomohla. V prvom polčase bol Liptovský Mikuláš vyrovnaným súperom. Potvrdzoval, že v poslednom období sa herne i výsledkovo zdvihol,“ vravel jej úspešný exekútor, ktorý v 22. min. otvoril zápasový účet.

To už veru dávno nebolo, aby reprezentant centra dolného Liptova tri razy za sebou zabodoval na stopercent. „Víťazstvá sú vždy krásne, prinášajú pohodu do kabíny, takisto, keď ste na takejto vlne, lepšie sa trénuje. Posledné výsledky, so Slovanom a so Žilinou aj mne osobne pomohli, najmä po psychickej stránke. Dúfam, že aj ďalej budeme takto šliapať,“ dodal Matej Kochan, ktorý v rozpätí ôsmich dní trikrát skóroval, z toho v dvoch prípadoch z bieleho bodu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia