Taký bol ružomberský športový rok 2020 - I. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2020 - I. časť

RedakciaŠport30.12.2020

JANUÁR

V Liptovských Sliačoch slávnostne vyhlásili 8. ročník Jedenástky roka a ďalších ankiet Liptovského futbalového zväzu (LFZ). Cenu pre absolútne najlepšieho hráča si prevzal Marek Herčut (Liptovský Ján), ktorý je mládežníckym trénerom MFK Ružomberok. Do Siene slávy LFZ boli uvedení: Ján Haspra, st., Antona Škorupa, Július Eliáš a Štefan Šeffer – in memoriam.

FEBRUÁR

Na Málinom Brde sa uskutočnil 25. ročník Ružomberského medvedíka v obrovskom slalome, ktorý bol zároveň 6. kolo Rossignol Cupu 2020 predžiactva, štartovalo 165 chlapcov a dievčat.

V telocvični Základnej škole Klačno bolo na programe posledné (11.) kolo 3. ročníka Ružomberskej futsalovej ligy. Jej víťazom sa stal tím Legendaris **, pred Golden Boys a FK Nebuď blázon.

Basketbalistky MBK Ružomberok sa v Prievidzi stali víťazkami Slovenského pohára, keď vo finále zdolali Piešťanské Čajky 67:59 a predtým v semifinále BK Dubček Bratislava 100:50. Išlo o tretí pohárový triumf Ruže (po rokoch 1997 a 2019). Nikola Dudášová (MBK) si prevzala cenu za najužitočnejšiu hráčku finále.

Ružomberčanka Miroslava Mištinová skončila v ankete SBA O najlepšiu hráčku roka 2019 na 5. mieste, pričom bola najvyššie z dievčat, ktoré pôsobia v elitnej domácej súťaži. Víťazkou sa stala Barbora Bálintová (Arka Gdyňa – Poľ.).

V kine Kultúra vyhlásili najlepších športovcov mesta Ružomberok za rok 2019. U dospelých sa laureátkou stala basketbalistka Miroslava Mištinová, pred futbalovým brankárom Matúšom Macíkom a svojou klubovou kolegyňou Oľgou Jackovecovou, medzi mládežníkmi prvenstvo patrilo Tomášovi Bobčekovi (MFK Ružomberok).

Družstvo mužov ŠKST Ružomberok v stolnotenisovej extralige obsadilo 6. miesto, keď vo štvrťfinále podľahlo MŠK VSTK Vranov nad Topľou 1:2 na zápasy (5:2, 3:5, 4:5).

MAREC

Natália Divinská (SKST Ružomberok) získala bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise v štvorhre žien spolu s Monikou Marouskovou (Keraming Trenčín).

Družstvo žiačok MBK Ružomberok (tréner Juraj Suja) zo 6. miesta postúpilo na záverečný Final Eight Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL), ten ale kvôli pandémii koronavírusu bol zrušený.

Hracia komisia SBA 13. marca pre COVID-19 predčasne ukončila extraligu žien ročníka 2019/2020 a schválila ako oficiálnu, konečnú tabuľku. Titul prisúdila MBK Ružomberok, strieborné medaily získali Piešťanské Čajky a bronzové Young Angels Košice.

Kvôli pandémii boli pozastavené všetky športové podujatia a všetky dlhodobé súťaže dospelých a mládeže.

APRÍL

Dalibor Takáč (MFK Ružomberok) sa stal víťazom virtuálneho turnaja dvanástich fortunaligových tímov v počítačovej hre FIFA e-Fortuna liga Challenge. Následne výhru 1500 eur odovzdal Centru sociálnych služieb Trojlístok Ružomberok.

JÚN

Novým predsedom Mestského hokejového klubu Ružomberok sa stal Jozef Horváth, keď na tomto poste vystriedal Petra Žitníka.

Vrátila sa Fortuna liga, v 1. kole zúženého formátu nadstavbovej časti (13. júna) Ružomberok prehral v Bratislave so Slovanom 0:1.

Futbalisti MFK Ružomberok v odvetnom zápase Slovnaft Cupu vyhrali nad DAC Dunajská Streda 3:0 a postúpili do finále, keď prvý zápas na Žitnom ostrove sa skončil remízou 1:1.

Tréner Juraj Suja podpísal s MBK Ružomberok zmluvu aj na ďalšiu, ôsmu sezónu.

Stolné tenistky ŠKST Ružomberok získali strieborné medaily na majstrovstvách republiky dorasteniek v Topoľčanoch.

Družstvo žien ŠKST Ružomberok piaty raz dosiahlo v extralige na bronz. Na záverečnom turnaji v Bratislave ružomberské stolné tenistky v stretnutí o 3. miesto vyhrali nad Malackami 5:0 a v semifinále podľahli Topoľčanom 3:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia