Taký bol ružomberský športový rok 2020 - II. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2020 - II. časť

RedakciaŠport31.12.2020

JÚL

Vo finálovom zápase 51. ročníka Slovenského pohára futbalisti MFK Ružomberok podľahli Slovanu Bratislava 0:1. O osude stretnutia na Tehelnom poli, rozhodol pokutový kop zo 48. min., ktorý premenil Ožbolt. Išlo o štvrté finále Ruže v Slovnaft Cupe.

Futbalisti MFK Ružomberok vo Fortuna lige ročníka 2019/2020 obsadili 5. miesto so ziskom 32 bodov (7 víťazstiev – 11 remíz – 9 prehier).

Na majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise dorastu v Bratislava Natália Divinská (ŠKST Ružomberok) získala titul v mixe s Daliborom Dikom (TJ STO Nižná) a bronzovú medailu v dievčenskej štvorhre s Janou Terezkovou (STC ŠKST Bratislava).

Vo finále baráže o Európsku ligu ružomberskí futbalisti vyhrali v Trnave 2:0, gólmi J. Masla (z 11 m) a Takáča.

Staršie žiačky MBK Ružomberok (tréner Anton Panis) získali strieborné medaily na majstrovstvách Slovenska v Košiciach, keď vo finále podľahli Young Angels Košice 32:38.

Rovnako na 2. miesto na republikovom šampionáte v Košiciach dosiahli staršie minižiačky U 12 (trénerka Iveta Bieliková), pričom až vo finále nestačili na Young Angels Košice – 32:47.

AUGUST

Uskutočnil sa 3. ročník Hrabovského cross triatlonu, štartovalo 75 pretekárov, absolútnym víťazom sa stal Ružomberčan Maximilián Medvecký (Trian Banská Bystrica).

Na 3. ročníku Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca sa zišlo 141 pretekárov, pričom hlavnú kategóriu ovládol Roland Hric (SKIMO STATS Liptovský Mikuláš). Zároveň boli oficiálne vyhlásené výsledky Ružomberskej bežeckej ligy za rok 2019.

V areáli Fitnes centra Klačko sa uskutočnil posledný turnaj Summers Beach Tour, majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, kategórie B. U mužov zvíťazili Marek Ľudha a Ľuboš Nemec (obaja Zvolen) a medzi ženami Dominika Nestarcová (Pezinok) a Eva Eleková (Zvolen).

V 1. predkole Európskej ligy ružomberskí futbalisti prehrali s FC Servette Ženeva vo Švajčiarsku 0:3 (hralo sa na jeden zápas).

SEPTEMBER

Na 3. ročníku Večerného behu v Ružomberku sa zišlo úctyhodných 383 účastníkov. U mužov triumfoval Marián Košút (Vavrečka) a medzi ženami Zuzana Michaličková (Žilina).

Za účasti 90 hráčov sa v Koniarni konal 55. ročník Mildeho memoriálu v stolnom tenise mužov. Dvojhru ovládol Alexander Valuch, momentálne hráč nemeckého TSG Kaiserlautern. Súťaž družstiev O pohár primátora mesta šiestykrát v rade vyhrali Ukrajinci Andrej Sitak a Valerij Rakov.

Horolezecký klub Tatrín Ružombreok si v mestskej knižnici pripomenul svoje 30. výročie.

V ružomberskom Ski & Bike Parku sa konal Malinô Brdo Spartan Trifesta víkend. Štartovalo 4300 pretekárov z dvanástich krajín.

Desiate narodeniny oslávilo MTB kritérium mesta Ružomberské schody aj so sprievodnými súťažami. V hlavnej disciplíne zvíťazil Jakub Jenčuš (Expres CZ Tufo Team Kolín).

OKTÓBER

Ladislav Almási (MFK Ružomberok) sa stal víťazom ankety Únie ligových klubov (ÚLK) o titul Hráča mesiaca september Fortuna ligy.

NOVEMBER

Občianske združenie Ružomberok v pohybe spustilo virtuálnu Ružomberskú bežeckú ligu 2020.

Skončila sa (21. novembra) neporaziteľnosť ružomberských basketbalistiek v ženskej extralige (trvala od 5. februára 2019), keď úradujúci majster doma podľahol Piešťanským Čajkám 64:65.

Milan Jánošík (KNAC Ružomberok) získal v Topoľčiankach titul majstra Slovenska v cyklokrose v kategórii masters nad 50 rokov a takisto sa stal víťazom Slovenského pohára.

DECEMBER

Skončila sa (16. decembra) jesenná časť Fortuna ligy. Ružomberok v poslednom zápase roka prehral v Michalovciach 2:3 a „zimuje“ na 6. mieste s 22 bodmi (5 – 7 – 6).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia