Taký bol ružomberský športový rok 2022 - I. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2022 - I. časť

RedakciaŠport30.12.2022

JANUÁR

Veľká cena Ružomberka v krasokorčuľovaní napísala svoju 15. kapitolu. Štartovalo 165 pretekárov a do Ružomberka zavítal aj predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig, bývalý 7 – násobný majster Slovenska v športových dvojiciach so sestrou Oľgou, v role rozhodca.

Basketbalistky MBK Ružomberok 15. januára v Niké extralige podľahli Piešťanským Čajkám 54:58 a tým prišli a neporaziteľnosť v sezóne 2021/2022.

FEBRUÁR

Vo Federálnom pohári basketbalistiek v Piešťanoch ružomberské ženy skončili štvrté, keď v semifinále prehrali s Young Angels Košice 70:77 a v stretnutí o 3. miesto s Piešťanmi 58:65.

V ružomberskom lyžiarskom stredisku sa konal 11. ročník skialpinistických pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge za účasti 76 pretekárov. Hlavnú mužskú kategóriu ovládol Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej pod hlavičkou Dynafitu.

Ružomberská Koniareň bola od 25. do 27. februára dejiskom záverečného turnaja Slovenského pohára v basketbale žien. Cennú trofej získali domáce dievčatá, ktoré vo finále zdolali Piešťanské Čajky 77:69. Tretia priečka patrila družstvu Young Angels Košice.

MAREC

Futbalisti MFK Ružomberok sa rozlúčili so Slovnaft Cupom, keď v osemfinále podľahli Slovanu Bratislava 0:2, oba góly „belasých“ zaznamenal Angličan Green.

Na turnaji svetovej série WTT Youth Contender v stolnom tenise v katarskej Dauhe veľmi pekné výsledky v kategórii U 15 dosiahli členovia ŠKST Ružomberok – Samuel Arpáš sa prebojoval do semifinále a Jakub Holubčík skončil vo štvrťfinále.

Na ružomberskej radnici sme spoznali najlepších športovcom mesta za rok 2021. Víťazmi ankety sa stali – u dospelých stolná tenistka Alena Kánová a medzi mládežníkmi plavec Tibor Tišťan. Titul kolektív roka patril basketbalistkám (ženám) MBK Ružomberok.

Na 14. Zimných paralympijských hrách v Pekingu ružomberský rodák Martin Motyka ako navádzač Henriety Farkašovej získal zlatú medailu v zjazde a podieľal sa tiež na triumfe našej reprezentantky v superkombinácii, keď s ňou odjazdil slalom.

APRÍL

Na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise hráčov do 21 rokov v Bratislave len starší žiak Samuel Arpáš (ŠKST Ružomberok) získal v dvojhre bronzovú medailu.

Vo štvrtom finálovom stretnutí play-off Niké extraligy vyhrali Piešťanské Čajky nad MBK Ružomberok 63:44 a tým zavŕšili sériu o titul s výsledkom 3:1. Piešťany prvý raz sa stali republikovým šampiónom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia