Taký bol ružomberský športový rok 2022 - II. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2022 - II. časť

RedakciaŠport31.12.2022

MÁJ

Republikový šampionát staršieho žiactva v stolnom tenise v Bratislave v chlapčenskej dvojhre ovládol Samuel Arpáš (ŠKST Ružomberok), ktorý pridal aj titul vo štvorhre a striebornú medailu v zmiešanej štvorhre. Jeho klubová kolegyňa Carolina Korf získala zlato v mixe, striebro v dievčenskej štvorhre a bronz v „singli“.

Arpáš bol úspešný aj na majstrovstvách Slovenska dorastu takisto za bratislavskými stolmi, a to s dvomi titulmi – v chlapčenskej a zmiešanej štvorhre.

V kalendári naskočil 15. máj, keď v predposlednom kole Fortuna ligy ročníka 2021/2022, ružomberskí futbalisti vyhrali v Dunajskej Strede, po presných zásahoch Regáliho, Mojžiša a T. Bobčeka 3:2 a tým spečatili zisk strieborných medailí.

O týždeň neskôr, po domácom zápase so Sereďou (3:1), bol vicemajster slávnostne dekorovaný. Na pozvanie majiteľa MFK Ružomberok Milana Fiľa, hráčom a členom realizačného tímu gratulovali aj legendy československého futbalu – Karol Dobiáš, Antonín Panenka a Jozef Chovanec.

Na galavečeri v bratislavskom Grand Hotel River Park boli vyhlásené výsledky Jedenástky sezóny 2021/2022, do ktorej hlasujúci zaradili až troch hráčov MFK Ružomberok – Lukáša Fabiša, Mateja Madleňáka a Martina Regáliho. Rovnaké zastúpenie klub spod Čebraťa mal aj v Jedenástke talentov – Ivana Krajčírika, Filipa Lichého a Tomáša Bobčeka.

Mladé ženy (U 23) MBK Ružomberok (tréner Michal Porubčan) skončili na 2. mieste na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v Košiciach za basketbalistkami Young Angels.

JÚN

V Ružomberku sa konal finálový turnaj M SR v basketbale starších žiačok (U 14). Titul si vybojovalo družstvo Young Angels Košice pred domácimi dievčatami (trénerka Iveta Bieliková).

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok Samuel Arpáš, Jakub Holubčík a Marek Dolník sa vo svojej herni stali majstrami republiky v kategórii starších žiakov v súťaži družstiev.

Na plaveckých majstrovstvách Slovenska open a juniorov v 50 m bazéne v Poprade Tibor Tišťan (PO Ružomberok) medzi mužmi na 50 m motýlik skončil na 2. mieste časom 25,00 sek.

Na majstrovstvách Slovenska v basketbale mladších žiačok (U 13) v Starej Turej boli hráčky MBK Ružomberok (tréner Ivan Vanko) dekorované striebornými medailami, keď zlaté si prevzalo družstvo CBK Košice.

Staršie minižiačky MBK Ružomberok (U 12) pod vedením trénerky Zuzany Jarinovej sa v Trnave stali majsterkami Slovenska po finálovom víťazstve nad BKM Žilina 54:41.

Na republikový, ale futbalový titul, dosiahli aj starší žiaci (U 14) MFK Ružomberok (tréner Tomáš Pažítka). Stalo sa tak na neutrálnej pôde v Kremničke, keď v penaltovom rozstrele zdolali DAC 1904 Dunajská Streda 4:2. V riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 1:1.

JÚL

Futbalisti MFK Ružomberok zvládli 1. kolo Konferenčnej ligy, keď vyradili litovský Žalgiris Kaunas. Doma vyhrali 2:0 a vonku remizovali 0:0. V 2. kole už ale nestačili na FC Riga (Lotyšsko) - na vlastnom ihrisku prehrali 0:3 a na pôde súpera 1:2.

V ružomberskom rezorte Malinô Brdo ski & bike park sa konali majstrovstvá republiky v zjazde na horských bicykloch (aj za účasti pretekárov z Čiech a Maďarska), ktoré boli zároveň 3. kolo Slovenského pohára. Ten do známeho strediska zavítal po dlhšej pauze. Vrátil sa však vo veľkom štýle. Zvíťazil Rastislav Baránek z Považskej Bystrice, jazdec Kellys Factory Team – u.

AUGUST

Basketbalistky MBK Ružomberok 3. augusta začali prípravu na ďalšiu sezónu len čisto so slovenskými hráčkami. O ďalší týždeň sa k družstvu pripojila Češka Andrea Andělová.

Ružomberčania Jonáš Janovec a Flip Makónyi sa v Žiline stali majstrami Slovenska v plážovom volejbale v kategórii do 18 rokov.

Na 10. ročníku 345 km štafetového behu Od Tatier k Dunaju tím Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe v konkurencii 187 družstiev skončil na 2. mieste.

V areáli Fitness centra California na Klačne sa konal siedmy turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale, série Niké Summer Beach Tour, ktorý svojou návštevou poctil aj prezident Slovenskej volejbalovej federácie Matej Rojko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia