Taký bol ružomberský športový rok 2022 - III. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2022 - III. časť

RedakciaŠport1.1.2023

SEPTEMBER

Na 5. ročníku Večerného behu v ružomberských uliciach organizátori narátali úctyhodných 416 štartujúcich. Na hlavnej 6,9 km trati bol najrýchlejší Mário Košút z Vavrečky.

Stolnotenisový Mildeho memoriál, ktorý napísal 57. ročník, v Koniarni ovládol tretí hráč republikového rebríčka Alexander Valuch (TTC Ostrava). V súťaži dvojčlenných družstiev O pohár primátora mesta zvíťazili Ukrajinci pôsobiaci na Slovensku Andrej Sitak (Geológ Rožňava) a Valerij Rakov (KST Raksit Nitra).

OKTÓBER

V areáli Základnej školy Likavka si ružomberské vzpieranie pripomenulo okrúhle 70. výročie.

Ružomberskí starší žiaci (U 15) štartovali na medzinárodnom turnaji v Malajzii, kde nastúpili aj proti svojim rovesníkom zo slávneho francúzskeho klubu FC Paríž Saint-Germain. Zverenci trénera Ivana Hvoľku štyri stretnutia prehrali a jedno vyhrali a v konkurencii desiatich družstiev z ôsmich krajín skončili na 8. mieste.

NOVEMBER

V sobotu 5. novembra skrat vyhrievajúceho systému ružomberského trávnika „zrušil“ zápas 17. kola Fortuna ligy, v ktorom domáci futbalisti mali nastúpiť proti ViOn – u Zlaté Moravce.

Futbalisti MFK Ružomberok zarmútili svojich priaznivcov, keď v osemfinále vypadli zo Slovenského pohára. Ich zápas v Skalici sa skončil remízou 1:1 a na pokutové kopy uspeli Záhoráci – 4:3.

Stolná tenistka – vozičkárka Alena Kánová (ŠKST TPŠ Ružomberok) získala bronzovú medailu na majstrovstvách sveta telesne hendikepovaných hráčov v španielskej Grenade v kategórii TT 3. Bol to jej siedmy „kov“ zo svetového šampionátu.

Bývalá reprezentantka v hode oštepom, členka ružomberského atletického oddielu, účastníčka dvoch majstrovstiev Európy, ktorá osemkrát prekonala československý rekord, Elena Burgárová 13. novembra oslávila 70. narodeniny.

Niekdajší československý a slovenský futbalový reprezentant Viliam Hyravý, ktorý bol aj ako kapitán pri postupe Ružomberka v sezóne 1996/1997 do najvyššej súťaže, mal zase 26. novembra 60 rokov.

DECEMBER

Milan Jánošík (KNAC) Ružomberok sa v Žiline stal majstrom Slovenska v cyklokrose medzi masters C (nad 60 rokov).

Športový svet zasiahla smutná správa, 13. decembra zomrela bývalá vynikajúca basketbalistka a neskôr trénerka MBK Ružomberok Jelena Mozgová (nar. 28. marca 1970).

Na 5. ročníku Liptovského Štefanského behu v Ružomberku sa zišlo 199 pretekárov a absolútnym víťazom sa stal Mário Košút z Vavrečky.

V závere roka MBK Ružomberok angažoval slovenskú reprezentantku, 189 cm vysokú pivotku Soňu Svetlíkovú.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia