Taký bol ružomberský športový rok 2023 - I. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2023 - I. časť

Ján SvrčekŠport29.12.2023

JANUÁR

Vo Final Six Slovenského pohára v Piešťanoch basketbalistky MBK Ružomberok skončili na 4. mieste, keď v semifinále podľahli Slávii Banská Bystrica 48:76 a v zápase o 3. miesto Young Angels Košice 60:69.

FEBRUÁR

MFK Ružomberok nadviazal spolupráci so stávkovou kanceláriou Niké.

Vo veľkej zasadačke ružomberskej radnice boli vyhlásení najlepší športovci mesta (jednotlivci a kolektívy) za rok 2022, tiež boli odovzdané ďalšie ocenenie. V kategórii dospelých do top päťky (bez určenia poradia) sa dostali: Alexandra Buknová (basketbal), Lukáš Fabiš, Martin Regáli (obaja futbal), Alena Kánová (stolný tenis) a Tibor Tišťan (plávanie).

Tréner Juraj Suja, tiež klubový kouč žien MBK Ružomberok, druhý raz postúpili so slovenskými basketbalistkami na majstrová Európy. V posledných zápasoch kvalifikácie náš národný tím doma zdolal Švajčiarsko 78:50 a vyhral v Luxembursku 114:59.

MAREC

Futbalisti MFK Ružomberok v poslednom, 22. kole, základnej časti Fortuna ligy na vlastnom ihrisku prehrali s DAC Dunajskú Streda 0:1, tým skončili na 7. mieste (o bod za piatou Žilinou a šiestou Banskou Bystricou), a tak sa ocitli (len) v skupine o záchranu.

Na 2. ročníku Federálneho pohára v basketbale žien v Hradci Králové MBK Ružomberok skončil na poslednom 8. mieste, po troch prehrách - vo štvrťfinále s KP Brno 54:83, o 5. - 8. miesto s ŠBK Šamorín 51:61 a o 7. miesto s BLK Slávia Praha 65:77.

APRÍL

Muži ŠKST Ružomberok skončili v stolnotenisovej extralige na 6. mieste.

Ružomberské basketbalistky získali v Niké extralige bronzové medaily, keď sériu o 3. miesto nad Young Angels Košice vyhrali 2:1, pričom rozhodujúci zápas v Koniarni ovládli 64:53. V rámci samostatného Slovenska to bola 31. republiková medaila.

Foto: autor, facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia