Taký bol ružomberský športový rok 2023 - II. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2023 - II. časť

Ján SvrčekŠport30.12.2023

MÁJ

Starší žiaci ŠKST Ružomberok na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise družstiev v ružomberskej hale vo svojej vekovej kategórii získali strieborné medaily. Vo finále dvojica Jakub Holubčík a Marek Dvorník podľahla STK Lokomotíva Košice 2:3.

Futbalisti MFK Ružomberok v Niké lige ročníka 2022/2023 skončili na 3. mieste. V semifinále baráže o štart v Konferenčnej lige vyhrali v Podbrezovej 3:0, no vo finále podľahli v Žiline 1:3. Vzápätí pri mužstve skončil tréner Peter Struhár, ktorému sa aj naplnil platný dvojročný kontrakt.

Družstvo mladších dorastencov U 16 MFK Ružomberok (tréner Miroslav Latiak) získalo majstrovský titul, keď chlapci v poslednom kole zdolali Dunajskú Stredu 1:0.

Zo záverečného turnaji Final Six majstrovstiev Slovenska žiačok (U 14) v Nitre ružomberské družstvo pod názvom Orava Bas Cats (tréner Michal Porubčan) sa vracalo s bronzovými medailami.

Stolný tenista Jakub Holubčík na majstrovstvách Slovenska staršieho žiactva v Bratislave bol trikrát na pódiu - zlato v štvorhre s Martinom Markom (STK Lokomotíva Košice), bronz v dvojhre a v zmiešanej štvorhre s Emmou Molnárovou (STC ŠKST Bratislava).

Staršie minižiačky MBK Ružomberok (U 12) pod vedením trénera Antona Panisa, sa v Šamoríne stali vicemajsterkami republiky. Na turnaji vo formáte Final Six štyri stretnutia vyhrali, akurát podľahli Young Angels Košice 45:49.

Na 61. ročníku Veľkej ceny Slovenska v Šamoríne člen Plaveckého oddielu Ružomberok Tibor Tišťan vytvoril nový slovenský rekord mužov v dlhom bazéne na 50 m motýlik časom 23,74 sek. čím doterajšie národné maximum stlačil o dvadsať stotín sekundy.

JÚN

Na stolnotenisovom turnaji svetovej série WTT Youth Contender v českom Havířove za účasti reprezentantov z 24 krajín, sa Jakub Holubčík (ŠKST Ružomberok) v kategórii U 15 (do bojov zasiahlo 90 hráčov), prebojoval medzi šestnásť najlepších hráčov.

Družstvo žien MFK Ružomberok (tréner Jaroslav Súkeník) v I. lige skončilo na historickom 3. mieste (za Spartakom Myjava a Slovanom Bratislava).

Mladšie žiačky MBK Ružomberok (U 13) s trénerom Antonom Panisom boli na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska dekorované striebornými medailami pri bilancii 4 víťazstvá - 1 prehra, keď prvé miesto patrilo BK Ivanka pri Dunaji.

Rovnako na striebro dosiahli ružomberské kadetky (U 17) vo Final Eight majstrovstiev republiky v Košiciach. Družstvo (tréner Miroslav Futo) vo finále podľahlo Young Angels Košice 61:65.

Ružomberok získal aj jeden basketbalový titul. Postarali sa oň staršie žiačky (U 15), pod vedením trénerky Ivety Bielikovej, po finálovom víťazstve (na turnaji Final Eight v Košiciach) nad domácim tímom Young Angels 73:57.

Novým trénerom A mužstva MFK Ružomberok sa stal Peter Tomko, v predchádzajúcich dvoch sezónach asistent Petra Struhára.

Tibor Tišťan (PO Ružomberok), zverenec trénera Mareka Langšádla sa v Šamoríne stal slovenským šampiónom v disciplíne 50 m motýlik (23,90 sek.) a striebro pridal na 100 m motýlik (55,45 sek.).

JÚL

Tibor Tišťan na majstrovstvách sveta v plávaní v japonskej Fukuoke na 50 m motýlik v konkurencii 93 štartujúcich skončil na 33. mieste za 23,75 sek. a na 100 m motýlik (74 pretekárov) 47. časom 54,30 sek, čím si o 1,17 sek. zlepšil osobné maximum.

Hráč Beachvolleyballového clubu Ružomberok Jonáš Janovec so svojim parťákom Bratislavčanom Dominikom Jančokom získal striebornú medailu na majstrovstvách Slovenska v plážovom volejbale kategórie u 20 v Košiciach.

AUGUST

Tibor Tišťan na európskom šampionáte v plávaní do 23 rokov v írskom Dubline na 50 m motýlik dohmatol na 5. mieste v novom "dospeláckom" slpovenskom rekorde 23.68 sek.

Ružomberčan Adrián Petruf spolu so Šimonom Červenákom (VKP Bratislava) ovládli slovenský šampionát v plážovom volejbale v kategórii U 22 v Prešove.

Na 11. ročníku štafetového behu Od tatier k Dunaju 12 - členný tím O.Z. Ružomberok v pohybe (kapitán Samuel Dvorštiak) v absolútnom poradí, v konkurencii 191 štafiet, skončil na 2. mieste, keď 345 km trať zdolal za 23:45:56.

Ružomberčania Jonáš Janovec a Richard Petruf sa stali majstrami republiky v plážovom volejbale v kategórii U 18 v Žiline.

Foto: autor, M. Langšádl

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia