Taký bol ružomberský športový rok 2023 - III. časť

Taký bol ružomberský športový rok 2023 - III. časť

Ján SvrčekŠport31.12.2023

SEPTEMBER

Séria Niké Summer Beach Tour 2023 vyvrcholila finálovým turnajom v areáli bratislavského Draždiaku. Medzi mužmi sa majstrami Slovenska stali Ružomberčan Adrián Petruf so Zvolenčanom Ľubošom Nemcom. Táto dvojica vo finále zdolala obhajcov titulu Mareka Ludhu (Banská Bystrica) a Patrika Pokopca, momentálne hráča českých Benátok nad Jizerou, 2:0.

Členka ŠKST TPŠ Ružomberok Alena Kánová získala na majstrovstvách Európy v stolnom tenise telesne hendikepovaných hráčov v britskom Sheffielde v dvojhre v kategórii TT 3 bronzovú medailu. Bol to jej 22. "kov" z vrcholných medzinárodných podujatí, z toho dvanásty z európskych šampionátov.

OKTÓBER

Deviaty ročník Slovenskej ultratrialovej ligy, ktorý pozostával zo štrnástich podujatí, u žien, kde nie sú vypísané žiadne vekové kategórie, ovládla ružomberská bežkyňa Mária Kubová. Stalo sa tak po dvoch druhých priečkach (2020 a 2022).

Basketbalistky MBK Ružomberok úspešne zvládli kvalifikačné zápasy o účasť v hlavnej časti Európskeho pohára FIBA proti ŠBS Ostrava, Najprv uspeli na súperovej palubovke 59:45 a potom aj v domácej odvete - 56:49.

V MFK Ružomberok došlo 24. októbra (po prehre v Niké ligy v Podbrezovej - 0:5) k zmenám v realizačnom tíme A mužstva. Novým trénerom sa stal Čech Ondřej Smetana, ktorý s klubom podpísal zmluvu do 31. decembra 2024. Doterajší hlavný kouč Peter Tomko prešiel na pozíciu asistenta.

NOVEMBER

Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu, po víťazstve nad FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:0. Vo februári 2024 v semifinále vycestujú do Dunajskej Stredy.

Mladé ružomberské basketbalistky skvele zvládli prvý turnaj B skupiny Stredoeurópskej mládežníckej ligy (Middle Europen Leaugue) dievčat kategórie U 16 v maďarskom Miškovci. Od štvrtku do nedele družstvo trénerky Ivety Bielikovej odohralo päť stretnutí a všetky víťazne. Dievčatá postupne zdolali český Hradec Králové (69:61), poľský Sosnovec (83:53), Trnavu (80:37), rumunský Kluž (92:42) a domáci DVTK Miškovec (53:52).

DECEMBER

Ružomberskí futbalisti rok 2023 zavŕšili víťazstvom nad MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 a v tabuľke Niké ligy po 18. kole im patrí ôsma priečka s 22 bodmi (5 víťazstiev - 7 remíz - 6 prehier).

Ružomberské basketbalistky sa so starým rokom rozlúčili víťazstvom nad ŠBK Šamorín 82:30 a pred poslednými dvomi zápasmi základnej časti Niké extraligy sú druhé (za Piešťanskými Čajkami) s bilanciou 10 víťazstiev - 2 prehry.

Tibor Tišťan na zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní v krátkom bazéne v Šamoríne ovládol 50 m motýlik časom 23,45 sek. Člen Plaveckého oddielu Ružomberok bol o 64 stotín sekundy rýchlejší, ako "strieborný" Radoslav Polčic (XBS swimming).

Foto: autor, MBK Ružomberok, Marek Langšádl, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia