Telefonovali sme do Turecka koučovi ružomberských futbalistov P. Struhárovi

Telefonovali sme do Turecka koučovi ružomberských futbalistov P. Struhárovi

RedakciaŠport25.1.2022

Futbalisti MFK Ružomberok sa momentálne nachádzajú na hernom sústredení v tureckej Lare, kde pobudnú do 3. februára.

Včera bol krásny slnečný deň, s teplotou okolo desať stupňov. Dnes ráno došlo k zmene. Dokonca čašník, ktorý nás obsluhoval pri raňajkách, zrazu prestal servírovať a bežal von s úžasom, že sneží. Bolo okolo jedného stupňa Celzia. Preto sme aj herný tréning posunuli na popoludnie a doobeda boli na programe pohovory. Teraz je už polojasno a osem stupňov, na ďalšie dni predpoveď hovorí okolo dvanástich.“ Takto reagoval ružomberský tréner Peter Struhár na našu otázku, aké počasie vychytili v známej tureckej destinácii.

Prvú tréningovú jednotku aktuálne tretí tím Fortuna ligy absolvoval v nedeľu, v deň príchodu do Lary. „Išlo o výbeh popri pláži, do náplne sme tiež zaradili rôzne strečingové cvičenia a na záver sme si v areáli hotela zahrali bago. Včera dopoludnia chalani boli na ihrisku a poobede v posilňovni. Tu sme sa zamerali aj na propriorecepciu,“ líčil doterajší pobyt Struhár.

Výprava spod Čebraťa našla svoj prechodný domov v hoteli Melas. „Máme k dispozícii wellness s veľkým bazénom, s dvomi vírivkami, s dvomi saunami a tureckým kúpeľom. Posilňovňu som už spomenul. Na herné tréningy dochádzame desať minút autobusom do jedného centra s tromi klasickými futbalovými plochami a menším ihriskom pre potreby rozcvičky. Morské pobrežie je vzdialené 150 m,“ pokračoval ďalej kouč futbalovej Ruže.

V tamojšom rezorte svoje kempy si rozložili viaceré viaceré európske kluby. „Sú tu hlavne mužstvá z Ukrajiny a Ruska. Vedľa v hoteli je napríklad ubytovaná výprava Bohemiansu Praha. Včera som sa bol pozrieť na České Budějovice,“ pripojil Peter Struhár.

Zajtra (26. januára) MFK čaká prvá zápasová próba na sústredení. O 15. hod., tamojšieho času proti účastníkovi najvyššej srbskej súťaže FK Radničky Niš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia