Tenistky v elitnej súťaži bez víťazného potešenia, ale aj bez Čierneho Petra

Tenistky v elitnej súťaži bez víťazného potešenia, ale aj bez "Čierneho Petra"

RedakciaŠport12.6.2020

Ružomberské tenistky aktuálny ročník extraligy absolvovali s tromi prehrami, teda bez jediného víťazstva. V piatok vo svojom poslednom vystúpení, v súboji o konečné 7. miesto, podľahli Lieskovskému tenisovému klubu LTC na jeho antuke 3:4.

Podľa vyžrebovania sa zápas mal hrať na ružomberských kurtoch. „Ráno pršalo a nikto nevedel, aké počasie sa vykľuje, či nepríde i nejaká búrka. Čas nás tlačil, bolo treba sa rozhodnúť. O 8:30 hod., čiže pol hodiny pred plánovaným začiatkom stretnutia, sme sa dohodli, že zápas odohráme v Lieskovci, v tamojšej hale. Keď sme prišli na miesto, v dobrom stave boli i vonkajšie dvorce a takisto počasie sa umúdrilo. Preto sa hralo pod šírym nebom, s tým že v prípade potreby sa presunieme pod strechu. Ťažko povedať, či strata domáceho prostredia bola našou nevýhodou,“ vysvetľoval nehrajúci kapitán žien TK Ružomberok Jaroslav Taraj.

Po dvojhrách bol stav 3:2 pre obec Zvolenského okresu, v ktorej „chlpatá loptička“ má už dlhšie svoje hlavne mladé zázemie. Z Ružomberčaniek „single“ ovládli Hana Pektorová na „jednotke“ a Zuzana Legerská na „päťke“. „Pred štvorhrami bolo všetko otvorené. Škrt v našich plánoch urobilo zranenie Silvie Chudej a tak vedľa Pektorovej musela nastúpiť Legerská. Zuzke, ktorá v dvojhre hrala ako o život, nič nemôžem vyčítať, ale bolo vidno, že v ´debli´ jej chýba zápasová prax,“ pripojil Taraj.

Ružomberské družstvo skončilo na poslednom 8. mieste, ale na extraligovej mape zostáva. Keďže I. liga bola dávnejšie „vyzmizíkovaná´, nemohla hore „poslať“ žiadneho nováčika.

Len mimochodom ženská extraliga v tenise mala tento rok hviezdu úroveň. Titul získal Slovan Bratislava, vyšperkovaný svetovou osmičkou Švajčiarkou Belindovou Benčičovou a vedúcou hráčkou slovenského rebríčka Viktóriou Kužmovou.

TK Ružomberok – Lieskovský tenisový klub LTC 3:4

Výsledky zápasov: Legerská – Drugdová 6:4, 7:5, Tarajová – Pinková 2:6, 4:6, Chudá – Ďarmatiová 6:7, 1:4, skreč., Hláčiková – Žufová 2:6, 4:6, Pektorová – Kuzmová 6:3, 6:1, Hláčiková, Tarajová – Pinková, Drugdová 6:4, 7:6, Pektorová, Legerská – Žuffová, Ďarmatiová 3:6, 0:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia