Tentoraz nie chalani, ale dievčatá na hokej

Tentoraz nie chalani, ale dievčatá na hokej

RedakciaŠport7.10.2022

Dievčenský hokejový víkend. Pod takýmto názvom sa v nedeľu( 9. októbra) od 9. do 10:30 hod. uskutoční na Zimnom štadióne Stana Mikitu v Ružomberku nábor „kočiek“ pred tento, stále ešte skôr chlapčenský a mužský šport.

Ide o celosvetovú aktivitu pod záštitou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Podujatie je adresované pre dievčatá od štyroch do desiatich rokov. „Je to niečo podobné ako už dlhšie známy projekt Deti na hokej, ktorý organizujeme v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Na Slovensku sa koná v niekoľkých mestách, no prvý raz na našom štadióne,“ vysvetľoval manažér Mestského hokejového klubu Ružomberok Peter Matejka.

V tamojšom klube momentálne zarezávajú aj "baby". „Spolu ich máme sedem, tri v staršom žiactve, dve v mladšom a dve v prípravke. Podľa pravidiel môžu hrať o jednu kategóriu nižšie. Uvidíme, čo nám ukáže nedeľa, aký bude záujem. Po školách sme rozniesli letáčiky a už nejaké záujemkyne máme aj zaregistrované,“ doplnil P. Matejka. Určite to pre účastníčky bude aj zážitkový formát.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia