Teplania postúpili v Slovenskom pohári, hoci prehrávali v Strečne 0:2

Teplania postúpili v Slovenskom pohári, hoci prehrávali v Strečne 0:2

Ján SvrčekŠport5.8.2023

Futbalisti OŠK Renop Liptovská Teplá v zápase 1. kola Slovnaft Cupu vyhrali v Strečne 4:2 a v druhom kole, pravdepodobne 23. augusta, doma privítajú účastníka Niké ligy MŠK Žilina. Len mimochodom, vlani v dedine bol veľký boom „koženej“, keď v Slovenskom pohári Teplania hostili MFK Ružomberok (0:2).

Dnes to však nebola ľahká záležitosť. Hostia do 70. prehrávali 0:2. „Samozrejme, sme šťastní, že to vyšlo,“ vyhlásil tréner Liptovskej Teplej Ján Kovalčík. „Bol to však zápas ´blbec´. Chalani prišli na ihrisko, lenže nerobili to, čo sme si povedali v šatni. Boli sme zbytočne príliš ustráchaní. Už v 4. min. domáci išli do vedenia. V druhom polčase pridali aj druhý gól, ale potom sa pozitívne prejavili naše striedania. Hráči, ktorí naskočili, tentoraz prevýšili mužov zo základnej jedenástky. Podarilo sa nám vyrovnať, tiež pridať tretí gól a v samom závere, keď Strečno už prešlo na hokejovú powerplay a ich brankár pri rohu zavítal do nášho pokutového územia, Mário Almaský do prázdnej brány dal štvrtý gól.“

FK Strečno - OŠK Renop Liptovská Teplá 2:4 (1:0)

Góly: 4. Žiaran (vlastný), 65. Tkáčik (z 11 m) – 70. Milan, 81. Sališ, 86. Eliaš, 90. Almaský, 214 divákov.

OŠK Renop: Žiaran - Chovanec (90. Pažítka), Slovák, Šimo, Almaský, Kvasničák (76. Foťko), M. Gejdoš (46. Eliaš), Sališ (90. Bobek), T. Gejdoš, Milan, Matula (46. Brtko).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia