Teplania sa blížia k hetriku

Teplania sa blížia k hetriku

RedakciaŠport5.1.2020

V sobotu (4. januára) bol magnetom 7. kola Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) duel medzi dvojnásobným víťazom súťaže Teplanmi, teda Legendaris ** a Rapisom (5:4). „Pred zaplneným minihľadiskom bol to zápas ako remeň. Emócie by sa dali krájať, ale obaja rozhodcovia Pavol Chovanec a Peter Vrtich svoju rolu skvele zvládli,“ konštatoval jeden z organizátorov RFL Ján Rojček.

Legendaris ** si medzi skalpy pripísali siedme víťazstvo v rade a výrazne sa priblížili k tretiemu primátu. „Chýbali nám traja dôležití hráči, o to si tento výsledok viac vážime. Zdolali sme partiu z vyšších súťaží na čele s Peťom Hofericom. Čo sa týka futbalovej kvality, možno povedať, že išlo o predčasné, neplánované finále. Nemáme v tejto súťaži súpera, ideme po vytýčenej ceste a chceme titul s plným bodovým ziskom. Všetko je v našich rukách, už by naše ťaženie nič nemalo zastaviť,“ rozprával optimizmom prýštiaci útočník Liptovskej Teplej Miroslav Bobek.

Pred lídra to však nebola žiadna prechádzka, naopak dráma, v ktorej otáčali skóre z 1:3. „Pri dvojgólovom vedení sme si už asi mysleli, že zápas je vybavený, lenže opak bol pravdou. Súper znížil na 2:3, vzápätí vyrovnal a keď po mojej chybe preklopil stav na 4:3 vo svoj prospech, bol na koni. Aj za stavu 3:5 sme sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, no čas sa krátil. K vyrovnaniu nám nepomohla ani hokejová hra bez brankára. Napokon vyhral lepší,“ vravel Peter Mahút z „rapiďákov“.

Konečne sa radovali aj mladí chalani z Lúčok, Havkáči. Víťazstvo nad Revúčanmi (Remixom) znamenalo pre mužstvo prvé body do tabuľky. „Raz to už muselo prísť. Zišli sme sa až deviati, dalo sa pravidelne striedať. No najviac zavážilo, že medzi žrďami stál ozajstný brankár Matúš Mrva. Práve tento post bol v predchádzajúcich kolách našou ´Achilovou pätou´. Zrodilo sa zaslúžené víťazstvo, súper sa spoliehal akurát na brejky,“ vylíčil púť k trom bodom Havkáčov očividne spokojný Tomáš Hrbček.

7. kolo: FK Nebuď Blázon – Los Colchoneros 17:7 (10:2), Volf 7, M. Pindura a J. Pindura po 3, Mlynár 2, Maťokár, Ďaďo – Moravčík 3, Glemba 2, Roštek, L. Kajda, Remix - Havkáči 4:6 (1:1), E. Vierik a Lupták po 2 – F. Hrbček a J. Dvorský po 2, Lorenc, Mišík, Legendaris ** - Rapids 5:4 (1:1), Bobek 2, P. Slovák, Chovanec, Smieška – T. Gejdoš a Mahút po 2, Ako Chcete – Fifthy Klan 8:5 (2:4), S. Lacko, T. Lacko a Dauda po 2, Dutko, Kutlík – Kmeť, Prucha, Mikulec, Tatár, Fides, SSC Sokolovňa – FC CF 7:3 (2:2), Jurika a Kučera po 2, Tulinský, Ružička, Urban – L. Drdák 2, vlastný.

Dohrávka 6. kola: Ako Chcete – SSC Sokolovňa 3:7 (2:1), Dutko 2, Dauda – Tulinský a P. Kajan po 2, T. Drdák, Róbert Baláž, Ševčík.

Poradie: 1. Legendaris ** (7 zápasov) 21 bodov, 2. Golden Boys (5) 12, 3. Rapids (7) 12, 4. SSC Sokolovňa (6) 9, 5. Ako chcete (6) 9, 6. Fifthy Klan (6) 7, 7. Los Colchoneros (7) 7, 8. FK Nebuď blázon (5) 6, 9. FC CF (6) 6, 10. Remix (6) 6, 11. Havkáči (5) 3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia