Teplania si prevzali pohárovú trofej

Teplania si prevzali pohárovú trofej

Ján SvrčekŠport9.6.2024

Bolo to 18. júna 2022, keď sa na futbalovom ihrisku OŠK Renop Liptovská Teplá pred zápasom posledného kola najvyššej liptovskej súťaže, v ktorom domáci tím nastúpil proti 1. OFC Liptovské Sliače (6:1), sa strihala páska na novej tribúne. Po skončení tohto stretnutia zase prišla oslava postupu Teplanov do VI. ligy.

Úvodnú sezónu na prvom „poschodí“ Stredoslovenského futbalového zväzu OŠK Renop, pod vedením trénera Jána Kovalčíka, zavŕšil na druhom mieste za Švošovom a ďalšiu už ovládol. A tak včera (8. júna), po zápase posledného, 26. kola VI. ligy proti Liesku (4:4) boli hráči Liptovskej Teplej a členovia realizačného tímu dekorovaní zlatými medailami za víťazstvo v súťaži, ktoré spečatili už tri kolá pred koncom sezóny.

Pri tejto príležitosti sa k prítomným prihovorila manažérka úspešného futbalového klubu Janka Húšťová. „Súťažný ročník 2023/2024 mal zaujímavý priebeh, nielen na ihrisku, ale aj za zelenými stolmi. Vlani v októbri nás zaskočila informácia, že budeme vylúčení zo súťaže kvôli absencii mládežníckeho družstva. Chybu si uznávame, ale s takouto správou nikto nerátal. Následne športovo-technická komisia Stredoslovenského futbalového zväzu prijala rozhodnutie, že Liptovská Teplá je prvým vypadávajúcim mužstvom. Napriek tomu sme sa nevzdávali a verili, že v tomto spore náš klub musí uspieť,“ opisovala hektické obdobie, plné neistoty nosná persóna „koženej“ v obci a potom vypichla niektoré udalosti, či fakty parádnej sezóny 2023/2024: „V Slovnaft Cupe chlapci odohrali proti MŠK Žilina zápas ktorý sa určite zapíše do športových dejín obce. Zvlášť úchvatný bol moment, keď Martin Matula vyrovnal na 1:1. Napokon sa prehralo 1:2, no určite všetci si na tento deň budeme pamätať celý život. V šiestej lige naši hráči nastrieľali 101 gólov a len 22 inkasovali. Mali sme jednoznačne najlepšiu ofenzívu, obranu i brankára. Mário Almaský sa stal najlepším strelcom súťaže, keď 31 – krát skóroval. Ako jediný tím na Slovensku v šiestej lige máme nulu v kolónke prehier.“

Maximálnu spokojnosť nezakrýval ani miestny starosta Milan Kašák. „Je to skvelá reklama pre obec. Keby tu nebol futbal, tak strašne málo u nás toho zostane. Ak sme prišli o tento šport, bola by to veľká škoda. Navyše, snažíme sa z toho miesta spraviť aj slušný športový areál. Najprv sa vybudovala tribúna, teraz pribudlo detské ihrisko a máme aj ďalšie plány. Aby komunita v dedine žila, športovala a tešila sa zo života. Tiež je cenné, že nešlo o dáke ´usmolené´ prvenstvo, ale bolo to par excellence,“ dal sa počuť prvý muž obce.

Pohár za primát v VI. lige, skupine B, kapitánovi mužstva Petrovi Kvasničákovi odovzdal predseda Stredoslovenského futbalového zväzu Stanislav Neuschl.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia