Teraz výzvou ovládnuť druhú šestku a hrať o Európu

Teraz výzvou ovládnuť druhú "šestku" a hrať o "Európu"

RedakciaŠport5.3.2023

Ružomberskí futbalisti po včerajšej prehre s Dunajskou Stredou (0:1) so sklonenými hlavami opúšťali hraciu plochu. Mĺkvo bolo taktiež v domácej kabíne. Hráči do boja proti lídrovi tabuľky nasadili aj srdiečko, ale nevyšlo to.

Je to ťažké a veľmi čerstvé, bolí to,“ konštatoval Alexander Mojžiš, ktorý po výluke kvôli patáliám s achilovkami odohral len prvý jarný duel. „Nastúpilo sa s tým, že chceme minimálne bod. No išli sme aj za gólom, za víťazstvom doma. Zápas sa mi ťažko hodnotí, verili sme si, no žiaľ nevyšlo to. Stretnutie bolo vyrovnané. V každom prípade treba poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť.“

O všetkom rozhodla jedna príležitosť Krstoviča a vzápätí nevyužitá veľká šanca Bobčeka. „Áno, mali sme tutovku, lenže počas sezóny bolo dosť zápasov, ktoré sa dali povyhrávať a už dávno by bol pokoj,“ vravel ďalej 24 – ročný stopér.

Domácemu mužstvu včera veľmi solídne pracovala defenzíva, no raz kapitulovala. „Áno, rozhodol jeden okamih, taký je futbal. Prináša aj smútok. Snažili sme sa poctivo brániť, no spravíte jednu chybu a padne gól,“ pokračoval tichým hlasom Mojžiš.

Fortuna liga sa teraz rozdelí na dve šesťčlenné polovice. Prvá bude bojovať o majstrovský titul, druhá o záchranu. Všetky body získané v základnej časti si mužstvá prenesú aj do nadstavby. Ak Slovenský pohár vyhrá jedno z prvých troch tímov konečnej ligovej tabuľky, bude sa hrať aj baráž o poslednú miestenku do Konferenčnej ligy. V semifinále takejto baráže by sa stretol štvrtý so siedmym a piaty so šiestym. Víťazi by potom nastúpili vo finále. Hralo by sa na jeden zápas, a to na ihrisku lepšie umiestneného mužstva v tabuľke. „Určite spravíme všetko preto, aby sme skončili celkove siedmi, pobili sa o ´Európu´ a ju aj vykopali,“ dodal Alexander Mojžiš.

V dolnej "polke" má momentálne prvá Ruža sedem bodov k dobru na Zlaté Moravce a Michalovce.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia