Termínové rébusy v ženskej extralige

Termínové rébusy v ženskej extralige

RedakciaŠport2.3.2021

V sobotu v extralige basketbalistiek sa odohrali len dva zápasy v dolnej „štvorke“. V skupine o 1. - 4. miesto stretnutia Young Angels Košice – ŠBK Šamorín a MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky boli odložené. V Piešťanoch na konci minulého týždňa mali štyri hráčky pozitívne testy na COVID-19 a z družstva Šamorína zostali negatívne iba tri dievčatá.

Ruži, okrem duelu s Čajkami, do zavŕšenia nadstavby zostáva ešte zápas v Šamoríne, ktorý, podľa pôvodného vyžrebovania, bol stanovený na túto sobotu (13. marca). Už však ani tento dátum neplatí.

Sme v termínovej neistote,“ vyhlásil výkonný riaditeľ ružomberského basketbalu Radoslav Popelka. „Covid poslal do karantény oboch našich súperov. Každý deň sa situácia mení, doslova z hodiny na hodinu. V oboch tímoch počet pozitívne testovaných hráčok narastá a tým sa zároveň posúva doba povinnej karantény. Momentálne vieme, že s Piešťanmi sa do 11. marca nestretneme a zápas v Šamorín skôr ako 15. marca nebude. A to ešte nevieme, aké nové skutočnosti môžu vyjsť na povrch.“

Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) prijala záver, že nadstavbová časť extraligy má skončiť do 18. marca, s tým, že 24. marca by sa hrali úvodné zápasy prvého kola play-off. „Neviem, ako sa to všetko stihne, vážne je ohrozený aj finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý bol naplánovaný na 20. a 21. marca do Košíc,“ dodal Popelka.

Ružomberské družstvo pokračuje v bežnom tréningovom procese. Vyskladať program určite nie je jednoduché, keď neviete, na kedy sa pripraviť a formu vyladiť. Záver sezóny pod ženskými deravými košmi sa poriadne dramatizuje. Nie na palubovke (zatiaľ), ale kvôli pandémii dátumovo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia