Tímy mlade MBK Ružomberok

Tímy mlade MBK Ružomberok

Ján SvrčekŠport30.8.2023

V sezóne 2023/2024 staviame aj družstvo junioriek (U 19), ktoré bude hrať v spoločnej I. lige tiež so ženami a mladými ženami (U 23),“ informoval nás výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Naopak oproti minulým rokom chýba v ružomberskej podkošovej pyramíde kategória dievčat do 12 rokov. „V súťažiach sa predstavia aj dve naše družstvá pod hlavičkou Orava BasCats (U 15 a U 13). Ešte je v kreovaní tím U 11,“ doložil R. Popelka.

Pripomeňme, že súťažný ročník 2022/2023 bol pre mlaď podkošovej Ruže mimoriadne úspešný. Tá získala päť republikových medailí (1 zlato – 3 krát striebro – 1 bronz).

Mládežnícke družstvá MBK Ružomberok: juniorky – U 19 (tréner Miroslav Futó), kadetky – U 17 (Iveta Bieliková), staršie žiačky – U 15 (Orava BasCat – Michal Porubčan), žiačky – U 14 (Anton Panis), mladšie žiačky – U 13 (MBK – Anton Panis, Orava BasCats – Radka Chodáková).

Dva najstaršie kolektívy už v závere tohto týždňa čaká štart na medzinárodnom turnaji Jersey Cup v Brne. Juniorky sa pod košmi v malej hale poriadajúceho KP Tany stretnú s KP Brno, s maďarským tímom Uni Győr, Starou Turou, Žabinami Brno a Slovanom Bratislava. Kadetky čaká KP Brno, Žabiny Brno, Slovan Bratislava a Sereď.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia