Tlačová konferencia FK Kauno Žalgiris

Tlačová konferencia FK Kauno Žalgiris

RedakciaŠport6.7.2022

Dnes o 18:30 hod., v čase výkopu zajtrajšieho prvého zápasu úvodného predkola Európskej konferenčnej ligy medzi MFK Ružomberok a FK Kauno Žalgiris, rozbehli tréning pod Čebraťom futbalisti hosťujúceho tímu. Tesne predtým medzi novinárov prišli tréner Litovčanov Rokas Garastas a ghanský legionár, 26 – ročný stredopoliar Divine Naah.

Veľmi dobre vieme, s kým sa zajtra stretneme. Ružomberok považujem za dobrého súpera. Máme poznatky o tom, ako mužstvo útočí i bráni, že je mu vlastný intenzívny herný štýl. Pozreli sme si niektoré zápasy, zvlášť nás zaujal ružomberský presing. Do zajtrajšieho stretnutia ideme s cieľom pripraviť si nádejnú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou,“ rozhovoril sa mladý, len 33 – ročný kouč FK Kauno Rokas Garastas, ktorý ďalej zdôraznil: „Toto predkole nie je iba o zajtrajšom stretnutí, pred nami sú štyri polčasy, ktoré treba zvládnuť. Zajtra budem spokojný s víťazstvom, alebo remízou. Sústreďujeme sa však v prvom rade na sebe. Tvrdo pracujeme, máme svoj plán, založený takisto na disciplíne. Svojmu mužstvu verím.“

Legionár Naah dostal otázku, za akú veľkú výhodu považuje rozohranú ligu v Litve, pred slovenskou fortunaligovou pauzou. „Áno, sezóna je u nás rozbehnutá, takže sme v nejakom zápasom rytme, čo je iba plus pre zohratosť mužstva,“ vravel Afričan, ktorý trochu odkryl tiež silné stránky svojho „mančaftu“. „Myslím si, že máme kvalitné mužstvo, čo sa týka hlavne ofenzívy, no takisto držania lopty. Veľmi tvrdo pracujeme tiež na kondičnej stránke.“

FK Kauno, pred príletom na Slovensko tri dni strávil v Krakove. „Cieľom bolo ešte viac mužstvo spojiť. Veľmi kvalitne sme však v Poľsku pracovali. Nielen na ihrisku, ale i mimo neho. Verím, že aj tento krátky kemp nám pomôže,“ vyhlásil tréner Garastas.

Nie je tajomstvom, že Žalgiris prežíva výsledkovo solídne obdobie, veď v domácej súťaži šesť zápasov v rade neprehral. „Nie je to iba o týchto posledných stretnutiach, celkove sezónu hodnotím pozitívne,“ doplnil lodivod Litovčanov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia