Tlačová konferencia MFK Ružomberok sa niesla v pozitívnom duchu

Tlačová konferencia MFK Ružomberok sa niesla v pozitívnom duchu

RedakciaŠport11.2.2020

Najprv prvá šestka. Takéto slovné spojenie zaznelo na dnešnej tlačovej konferencii z úst všetkých troch zástupcov MFK Ružomberok – generálneho riaditeľa Ľubomíra Golisa, trénera Jána Haspru a kapitána fortunaligistu spod Čebraťa pri otázke, aký je hlavný jarný cieľ.

Ruži po osemnástich kolách patrí v 12 – členom pelotóne štvrtá priečka so ziskom 25 bodov (6 víťazstiev, 7 remíz, 5 prehier). Za povšimnutie stojí, že je momentálne druhým najúspešnejším tímom na ihriskách súperov (za Slovanom Bratislava), keď zvonku priviezla 17 bodov (za päť výhier a dve remízy). Na tretiu Dunajskú Stredu mužstvo spod Čebraťa stráca desať bodov, no na druhej strane len dva má k dobru na piate Michalovce, šiestu Trnavu a siedme Zlaté Moravce.

Na úvod mužstvo čakajú štyri kľúčové zápasy o prvú šestku. V tabuľke sú minimálne bodové rozdiely. Verím, že túto fázu zvládneme a potom budeme bojovať ďalej. Vieme, že ráta sa v prvom rade pohárová ´Európa´. Určite sa chceme o ňu usilovať,“ hovoril Golis. „Európska súťaž to by bolo niečo neuveriteľné, ale pokúsime sa o to,“ pripojil Haspra. „Bolo by pekné, keby sa opäť podarilo dostať do Európy, bude to však mimoriadne ťažké. Stále sme tiež v hre o Slovenský pohár,“ podotkol J. Maslo.

Celá príprava prebehla v pokojnom a pozitívnom duchu. „Áno, v role hlavného trénera, to bola moja prvá zima pri prvoligovom mužstve,“ pritakal Haspra. „Dopadla fakt na jednotku. Všetko, čo sme si predsavzali, chlapci aj do bodky splnili. Prvé dva týždne, ktoré boli zamerané hlavne na rozvoj kondície, mužstvo absolvovalo v domácich podmienkach. Až na dve zapálené achilovky, čo je bežná vec, táto fáza prebehla bez jediného zádrhela. Potom sme absolvovali 10 – dňový pobyt v Turecku, ten bol doslova špičkový. Teraz formu dolaďujeme v domácich podmienkach na vlastnej umelej tráve a už sme plní očakávania,“ dotkol sa vydarenej „zimy“ Haspra.

Do kádra MFK pribudol zvonku len jeden hráč, slovenský reprezentant do 21 rokov Ladislav Almási z Dunajskej Stredy, ktorý v jeseni hosťoval v druholigovej Petržalke, kde jedenásťkrát skóroval. „Pri posilnení mužstva sme sa rozhodli pre útočníka, aj preto, že v jesennej časti našich gólov bolo pomenej. S Lacom som zatiaľ maximálne spokojní. Po hráčskej i ľudskej stránke. Verím, že aj v ligových zápasoch gólovo presadí,“ uviedol Haspra.

Momentálne ružomberská súpiska obsahuje 25 mien, z toho sú traja brankári. Po dva a pol roku na nej nefiguruje meno Albánca Kristiho Qoseho. „Keďže ide o hráča, ktorému bude končiť zmluva, už dlhšie intenzívne riešime jeho prestup. Preto s Qosem ďalej nerátame a dávame priestor našim chlapcom s perspektívou,“ vysvetľoval Golis.

Šéf klubu prítomných informoval aj o investičnom dobudovaní futbalovej akadémie, keď priblížil všetky štyri projekty – modernú ubytovňu a ihrisko s umelým povrchom na ZŠ Klačno, novú tribúnu, ktorá vyrástla pri „umelke“ pod Čebraťom a rekonštrukciu futbalového stánku v Černovej.

Káder MFK Ružomberok: Jakub Červeň, Matúš Macík, Ivan Krajčírik – Alexander Mojžiš, J8n Maslo, Mário Mrva, Filip Twardzik, Michal Jonec, Matej Čurma, Lukáš Kojnok, Alex Holub, Matúš Kmeť, Mário Almaský, Dalibor Takáč, Martin Regáli, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Michal Dopater, Matej Zsigmund, Viktor Jedinák, Timotej Múdry, Adam Brenkus, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Ondřej Novotný, Ladislav Almási.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia