Tlačová konferencia Smetanovcov pred zajtrajším vstupom do pohárovej Európy

Tlačová konferencia "Smetanovcov" pred zajtrajším vstupom do pohárovej Európy

Ján SvrčekŠport10.7.2024

Zajtra (11. júla) o 19:00 hod. sa uskutoční úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok – FC Tobol Kostanaj (Kazachstan). Na dnešnej tlačovej konferencii nášho pohárového zástupcu boli médiám k dispozícii tréner mužstva Ondřej Smetana a kapitán Martin Chrien.

Od začiatku prípravy sme tak pracovali, aby sme dnes mali čisté svedomie, že sme urobili maximum. Samozrejme, až zajtra sa ukážem, ako na tom sme. Pre naše mužstvo je to po dlhšej dobe súťažný zápas. Verím, že od úvodnej minúty budeme dobre nachystaní,“ povedal na úvod Smetana.

Samozrejme, dôležité bolo i zmapovať si súpera, zistiť jeho silné a slabé stránky. „Hneď po žrebe, sme začali získavať informácie. Jedna vec sú však nejaké sprostredkované veci, či dáta. Tento súper je pre naše prostredie dosť špecifický a neznámy. Nemožno ho prirovnať k niekomu napríklad z okolitých líg. Ideme do súboja, v ktorom sa budeme musieť aj trochu rozkukať, či reagovať v priebehu samotného zápasu. Tobol máme naštudovaný. Vieme, že v jeho tíme je veľa individualít. Hlavne v ofenzívnej trojici, no i v celom mužstve. Je to súper, ktorý si verí s loptou a dokáže takisto meniť rozostavenie. Preto sme aj trochu v očakávaní, v akom rozostavení hostia nastúpia. No verím, že aj na to sú chlapci pripravení a budeme dobre reagovať. Hoci Tobol máme dobre naštudovaný, podľa mňa veľa vecí sa bude diať a meniť počas zápasu, vravel ďalej Smetana.

Čo sa týka cieľa, ružomberský kouč uviedol: „Ten pred týmto dvojzápasom je jasný, a to urobiť všetko pre postup. Iný ani nemôže byť. Pred nami sú štyri polčasy a niektoré ich časti musia byť vedené aj takticky. Tiež si musíme počkať na nejaké okná, ktoré sa nám otvoria. Od minúty k minúte a od polčasu k polčasu ideme urobiť všetko pre postup. Plán je zajtra si dvojzápas dobre rozohrať.“

Padla aj otázka o základnej jedenástke. „Keďže mali sme dosť času, v zostave je všetko jasné. Z nových posíl v určite jedna bude v základe a v priebehu stretnutia prídu na rad ďalšie."

Chrien sa najprv vyjadril k žrebu: „Reakcia bola rovnaká u všetkých, že si ďaleko zacestujeme. Dali sme si nejaké tipy. Niektorí chalani po žrebe bolo šťastnejší a druhí menej." Za kabínu jej šéf vyhlásil: "Všetci sa tešíme, že po kvalitnej príprave je tu prvý vážny zápas. Dúfam, že sa na Tobol aj dobre vyspíme. Na otázku, s čím spoluhráčov zajtra pošle na ihrisko, muž s kapitánskou páskou odvetil: „To si nechám pre seba.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia