Tomka vymenil Ondřej Smetana

Tomka vymenil Ondřej Smetana

Ján SvrčekŠport24.10.2023

Ružomberskí futbalisti majú nového hlavného trénera. Dnes sa ním stal 41 – ročný Čech Ondřej Smetana, niekdajší útočník, ktorý po skončení aktívnej hráčskej kariéry viedol Odru Petřkovice, Vítkovice, Baník Ostrava, najprv rezervu a potom A mužstvo, Vysočinu Jihlava a naposledy treťoligový Hlučín. Ostravský rodák vystriedal Petra Tomka, ktorý pri mužstve bude pokračovať v pozícii asistenta. K ďalším pohybom v realizačnom tíme nedochádza.

„Očakávaní je samozrejme hodne. Veď prichádzam do nového prostredia a sám som zvedavý, do čoho presne idem. Určite sa teším,“ uviedol Smetana, ktorý s ružomberským klubom podpísal kontrakt do 31. decembra 2024. „Som rád, že napokon sme sa na takomto úseku dohodli, hoci z určitého pohľadu je to aj krátky čas, no dlhší než mal pôvodne byť. Teraz už treba iba pracovať na ihrisku a zlepšovať sa.“

Pre českého kouča je to prvý angažmán za hranicami, ale nie úplný krok do neznáma. „Tamojší štadión poznám z hráčskej kariéry. Avšak neviem, či sme tu so Senicou alebo Slovanom Bratislava dakedy vyhrali, vždy tu bola nepríjemná pôda. No s kádrom sa ešte budem len oboznamovať. Veď všetko sa zhŕklo veľmi rýchlo,“ vravel po podpise zmluvy Ondřej Smetana.

V aktuálnom ročníku Niké ligy ide o tretiu zmenu trénera. Šéfa realizačného tímu už predtým vymenil MFK Zemplín Michalovce, ktorý angažoval Petra Struhára namiesto Mareka Petruša. FC Košice v pondelok ukončili spoluprácu s Antonom Šoltisom a dočasným koučom sa stal Miroslav Sovič.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia