Traja ružomberskí futbalisti v Jedenástke fortunaligového ročníka 2021/2022

Traja ružomberskí futbalisti v Jedenástke fortunaligového ročníka 2021/2022

RedakciaŠport23.5.2022

Včera večer v priestoroch Grand Hotela River Park v Bratislave v rámci slávnostného galavečera boli vyhlásené výsledky ankety Únie ligových klubov Jedenástka sezóny 2021/2022. Tréneri fortunaligových klubov, futbalové osobnosti či novinári zaradili do ideálnej zostavy hráčov zo štyroch klubov. Najviac futbalistov, štyroch, „dodal“ aktuálny majster ŠK Slovan Bratislava, s tromi hráčmi sa pýši Ružomberok (Lukášom Fabišom, Matejom Madleňákom a Martinom Regálim) a dvojnásobné zastúpenie majú Spartak Trnava a AS Trenčín. Za povšimnutie stojí, že do Jedenástky sezóny sa nedostal nik z lanských laureátov.

Aj predtým som sledoval túto anketu a asi ako každý hráč Fortuna ligy som mal skrytú túžbu raz byť medzi ocenenými. No nenapadlo by ma, že to príde tak skoro. Je za tým skvelá sezóna, postavená na kolektívnom výkone. Aj ďalší chalani z našej kabíny, či už Ivan Krajčírik, Alexander Mojžiš alebo Matej Kochan by si zaslúžili byť medzi najlepšími. Lenže všetkých ´flekov´ je len jedenásť,“ uviedol 24 – ročný pravý bek Fabiš.

Zhruba viem, kto bol v jedenástke vlani, ale predtým si nepamätám. Samozrejme, veľmi ma teší takýto individuálny úspech, bolo to milé prekvapenie. Čerešnička za sezónou, ktorú sme ťahali ako jeden tím. Zažili sme veľmi príjemný galavečer, na takejto slávnosti som ešte nikdy nebol,“ vyznal sa ďalší krajný obranca MFK, v tomto prípade ľavý, 23 – ročný Madleňák.

Regáli sa dočkal tejto významnej pocty ako 28 – ročný. „Keď som vlani videl výsledky ankety, vravel som si, že bolo by pekné raz byť medzi jedenástkármi. A do roka sa moja túžba splnila. Nevravím, že som čakal dostatočný počet hlasov, ale počas celej sezóny som robil všetko preto, aby taká možnosť žila. Bola to pekná akcia, všetci traja Ružomberčania sme si ju užili spolu s ´polovičkami´, či partnerkami. Boli sme v spoločnosti najlepších hráčov ligy, hovoril som tiež s reprezentačným trénerom Štefanom Tarkovičom,“ pripojil pár viet aj Regáli.

Včera sme spoznali aj výsledky ďalších kategórií, absolútne najlepším hráčom sa stala Vladimír Weiss (Slovan), ml., trénerom Vladimír Weiss, st. (Slovan), keď na druhom mieste skončil ružomberský kormidelník Peter Struhár, objavom sezóny je Jakub Kadák (Trenčín), najlepším rozhodcom Ivan Kružliak a asistentom Branislav Hancko. Cenu Fair-play získal Tatran Liptovský Mikuláš, Cenu fanúšika Martin Škrtel (Trnava), pričom druhá priečka patrila Ivanovi Krajčírikovi (Ružomberok) a špeciálne ceny si prevzali Tomáš Ďubek (Zlaté Moravce) za najväčší počet štartov v lige (428) a Igor Žofčák (Michalovce), ako najstarší hráč v našej najvyššej súťaži (39 rokov a 20 dní).

Po štvrtý raz sme spoznali aj Jedenástku talentov, ktorá vznikla na základe oficiálnych zápasových štatistík. Dostať sa do nej mohli hráči, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov. Aj v tejto ankete má ružomberský klub vďaka Ivanovi Krajčírikovi, Filipovi Lichému a Tomášovi Bobčekovi trojnásobné zastúpenie.

Jedenástka sezóny 2021/2022: Dominik Takáč (Trnava, 16 hlasov) – Lukáš Fabiš (Ružomberok, 11), Martin Škrtel (Trnava, 21), Guram Kašai (Slovan, 14), Matej Madleňák (Ružomberok, 9) - Philip Azango (Trenčín, 6), Ibrahim Rabiu (Slovan, 17), Džaba Kankava (Slovan, 11), Vladimír Weiss, ml. (Slovan, 26), Jakub Kadák (Trenčín, 23) – Martin Regáli (Ružomberok, 18).

Jedenástka talentov: Ivan Krajčírik (Ružomberok)- Alejandro Mendez (Michalovce), Sebastián Kóša (Spartak), Roko Jureškin (Sereď) - Alexandros Kyziridis (Zlaté Moravce), Filip Lichý (Slovan/Ružomberok), Matúš Begala (Michalovce), Samuel Lavrinčík (Trenčín), Yusuf Bamidele (Trnava) - Jakub Kadák (Trenčín)- Tomáš Bobček (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia