Trajektória Hrabovo - Málinô Brdo bude patriť bežcom

Trajektória Hrabovo - Málinô Brdo bude patriť bežcom

RedakciaŠport7.10.2022

V nedeľu (9. októbra) sa uskutoční 6. ročníka Behu na Málinné, ktorý aktérov (juniori, juniorky, muži do 39, do 49, do 59 rokov a ženy do 34 do 49 a do 59 rokov) vytiahne 3,9 km „stupákom“, s prevýšením 638 m, z Hrabova až na vrchol sedačkovej lanovky na Málinom Brde. Hromadný štart organizátori stanovili na 11. hod. Vypísaná je tiež skrátená 2,52 km trať, s cieľom pri Chate Dária, na ktorú sa aktéri (dorastenci, dorastenky, hobíci, muži od 60 do 69 a nad 70 rokov, ženy nad 60 rokov) vydajú o päť minút neskôr. Ešte predtým, od 10. hod. sa v Hrabove, na zjazdovke uskutoční detský a žiacky program na tratiach od 50 do 800 m.

Hoci v roku 2020 nám jednu kapitolu zrušila korona, ide o podujatie, ktoré už má svojich skalných bežcov, vrátane pravidelných účastníkov pretekov Ružomberskej bežeckej ligy. Samozrejme, opäť ich očakávame, no zároveň i nových záujemcov. Celkový úspech takejto akcie dosť závisí tiež od počasia. Verím, že ´nebíčko´ nám bude žičlivé. Možno potom budeme atakovať účastnícky, či traťový rekord,“ povedal pre náš portál jeden zo zakladateľov Behu na Málinné Ľubomír Kubáň, ktorý novú tradíciou odpálil spolu s Róbertom Kolárom, od začiatku riaditeľom tejto „stretávky“ v maratónkach.

Vlani sa v Hrabove zišlo 171 bežcov (rekord je 187) a absolútnym víťazom bol dlhoročný špičkový skialpinista a špecialista na behy do vrchu Bobrovčan Jozef Hlavčo, ktorý triumfoval v novom traťovom maxime 24:51,7 min. Hlavčo sa chystá aj na obhajobu. Medzi prihlásených nachádzame tiež víťaza nedávneho Behu okolo Sidorova Ružomberčana Dominka Babála.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia