Trať v ružomberskom stredisku excelentná, len mrzel menší záujem

Trať v ružomberskom stredisku excelentná, len mrzel menší záujem

Ján SvrčekŠport14.8.2023

Včera (13. augusta) sa v ružomberského rezortu Malinô Brdo ski & bike park išlo 5. kolo Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch – Bajkula SPDH. Keďže už v sobota patrila vyznavačom „horákov“ (na programe boli tréningy), dva stredisko naozaj rušno žilo.

Pretekári na 1780 m trati, s prevýšením 426 m, ktorá začínala trailom Enzed , na ktorý nadviazal Intro a na záver to bol Monster dog, najprv v 30 – sekundových intervaloch absolvovali semifinálové jazdy a po nich prišli na rad finálový program. Hlavnú kategóriu elite ovládol Ľuboš Staňo, štartujúci za MTBIKER.

S kopcom sme boli veľmi spokojní, ten bol vynikajúco pripravený. Je to perfektná trať. Mrzelo nás ale slabšia účasť. Boli časy, keď na takéto preteky chodilo aj okolo tristo jazdcov. V Hrabove sme všetkých narátali len 104, keď o medzinárodný punc sa postarali Česi a Maďari. Navyše podujatie kolidovalo s majstrovstvami Európy. Inak sa však preteky vydarili. Počasie bolo ideálne a nevyskytli sa ani vážnejšie zranenia,“ povedal pre náš portál riaditeľ ružomberského downhillu Jozef Šiška.

Z výsledkov – muži elite: 1. Staňo (MTBIKER) 3:14,44, 2. Srněnský (ČR) 3:15,42, 3. Kalus (ČR) 3:18,99.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia