Trenčín o dva body preskočil Ružomberok a je šiesty

Trenčín o dva body preskočil Ružomberok a je šiesty

RedakciaŠport28.2.2021

Trikrát, teda zatiaľ vždy od spustenia aktuálneho hracieho modelu Fortuna ligy (v sezóne 2017/2018), ružomberskí futbalisti v nadstavbe pokračovali v skupine o 1. - 6. miesto. Po sobotňajšej prehre so Senicou (2:3) sa im však táto méta výrazne vzdialila. Pred záverečným kolom základnej časti mužstvo trénera Jána Haspru na poslednej, šiestej postupovej priečke (už iba o ňu sa hrá) vystriedal AS Trenčín, ktorý má o dva body viac. Futbalisti spod Čákovho hradu v sobotu privítajú Trnavu a Ružomberok vycestuje do Žiliny.

Plány družiny spod Čebraťa skrížili a už len do matematickej schémy dostali do soboty poslední Záhoráci. „Veľká škoda, bol to šesťbodový zápas, ktorý sme chceli vyhrať, lenže nevyšiel nám. Dostali sme tri lacné góly. Senica odskočila na 0:2, do prestávky sa nám podarilo znížiť, v druhom polčase sme mali nejaké príležitosti, no zase skóroval súper a bolo 1:3. Potom prišla červená karta a v závere ešte nejaké náznaky našich šancí. Aj remíza by napokon svojim spôsobom bola dobrá. Bohužiaľ, sme bez bodu,“ rozprával po veľkom sklamaní autor prvého nástrelu MFK Tichomír Kostadinov.

Za stavu 2:3, keď ešte zostával čas aj na dokonalý obrat, Ruža prišla o vylúčeného Martina Regáliho, ktorému hlavný arbiter Filip Glova za pád v šestnástke súpera vytiahol druhú žltú kartu. „Možno tam bolo nejaké simulovanie, ale málokto za takéto niečo dá hráčovi druhú kartu. Vidíme to aj v televízii, kde denne idú nejaké futbaly. Nechcem sa však vyjadrovať k počinu rozhodcu, vyriešil to tak, ako vyriešil,“ pripojil svoj pohľad na vylúčenie spoluhráča, reprezentant Severného Macedónska.

Smelo možno povedať, že išlo o psychicky mimoriadne náročnú „bitku“, keď hráči „museli“, no možno i mentálne takúto záťaž nezvládli. „Máme mladé mužstvo, niektorí chlapci prvú sezónu hrajú najvyššiu ligu. Nie je to jednoduché, keď ste pod tlakom,“ pokračoval Kostadinov.

Čo ďalej? „Do Žiliny sa pôjdeme pobiť o tri body. Nemôžeme vyplakávať, dávať hlavy dole. Život ide ďalej, musíme pokračovať,“ uzavrel stredopoliar, ktorý 4. marca dovŕši 25 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia