Tréner D. Holoubek túži po víťaznom pokriku v kabíne

Tréner D. Holoubek túži po víťaznom pokriku v kabíne

RedakciaŠport5.4.2019

Zajtra (6. apríla) v 3. kole skupiny o titul Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok o 17:00 hod. nastúpia na štadióne v Nitre proti ŠKF iClinic Sereď, ktorý pod Zoborom hráva svoje domáce stretnutia.

Ružomberok so seredským nováčikom, ktorý je najväčším prekvapením aktuálnej sezóny, má negatívnu bilanciu, takže má sa za čo revanšovať. Jeho domáci duel s ŠKF iClinic sa skončil bezgólovou remízou a vonku utŕžil pálivú facku 1:3, hoci po polčase viedol 1:0 presným zásahom Kochana.

Futbalisti spod Čebraťa ťahajú obdivuhodnú šnúru deviatich zápasov s nulou v kolónke prehier, no na druhej strane od 23. februára, keď uspeli v Podbrezovej (1:0), nezaznel v ich kabíne víťazný pokrik. Štyri posledné vystúpenia sa skončili deľbou bodov, iba s dvomi loptami v sieti súpera.

Chceli by sme nadviazať na posledné výkony čo sa týka defenzívnych činností, ale potrebujeme sa zlepšiť smerom dopredu. V nadstavbe mužstvo odohralo dva ťažké zápasy so súpermi z prvej trojky – v Dunajskej Strede a doma so Žilinou. Chalani ich zvládli bez ujmy, neprehrali sme, už však je na čase trojbodový zisk. Hráči počas týždňa veľmi dobre pracovali a strašne si prajem, aby svoju robotu v sobotu predali v ligovom zápase a strelili o jeden gól viac ako súper,“ povedal pre náš portál ružomberský kouč David Holoubek.

Liptákom opäť budú chýbať dvaja maródi Kochan a Twardzik. „Čo ma trápi najviac, to sú zranenia týchto dvoch hráčov. Keby boli k dispozícii, naše herné možnosti by sa rozšírili o ďalšie varianty. Veľmi si želám, aby už mohli nastúpiť. Nebude to síce až tak rýchlo, ale termín sa blíži,“ doplnil Holoubek. Kvôli trestom nemá z MFK nikto v sobotu stopku.

Sereď do skupiny do 1. – 6. miesto vstúpila dvomi prehrami – doma so Slovanom (1:4) a pred týždňom v Michalovciach (0:2). V tabuľke šiesty ŠKF iClinic stráca na štvrtú Ružu sedem bodov a tá rovnako sedem na tretiu Dunajskú Stredu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 0 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 1:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia