Tréner futbalovej Ruže vďaka rúškam viac spoznal svoje rodisko

Tréner futbalovej Ruže vďaka rúškam viac spoznal svoje rodisko

RedakciaŠport24.4.2020

Ružomberskí futbalisti zavŕšili svoju misiu pri pomoci Občianskemu združeniu Ružomberčan. Jeho bezmála šesťtisíc členov už obdržalo, alebo vo svojej schránke si našlo v obálke dva ochranné rúška.

Najviac som sa nachodil posledný deň. Rola poštára ma zaviedla aj do takých kútov a ulíc, ktoré som doposiaľ ani nepoznal. Hrdo môžem povedať, že Ružomberok je pekné mesto, len ho treba trochu okresať a potom bude ešte krajší a sympatickejší,“ vyhlásil po asfaltovej „túre“ kouč ružomberských futbalistov Ján Haspra.

Ešte skôr, než hráči fortunaligistu spod Čebraťa „odpálili“ sáčkovací maratón, Jana Streitová „duša“, občianskeho združenia, ktoré realizovalo ušľachtilý projekt podnikateľa a tiež majoritného vlastníka ružomberského futbalovej „akciovky“ Milana Fiľa, mala trochu hlavu smútku. „Ružomberčan“ totiž už združuje takmer deväťtisíc občanov dolného Liptova a na dva rúška pre všetkých by z dostupného balíka nebolo. Vtedy práve Hasprovi skrsla myšlienka, stanoviť vekovú hranicu nad 50 rokov. Keď počítač vyselektoval takúto skupinu, bol to zásah takmer na chlp. „Nešiel som na to matematicky, iba pocitovo. Vlani už aj mňa dobehla ´päťdesiatka´, tým sa niečo zlomilo a cítim, že vek ma ťahá dole kopcom. Nuž, povedal som si, že práve takýmto ľuďom treba pomoc,“ vysvetľoval polovážne a zároveň jemne šibalsky svoj nápad šéf lavičky A mužstva Ruže.

Hráči najprv hotovali obálky v mužskom šate, ale už na druhý deň, si niektorí chalani prizvali na pomoc partnerky, či frajerky a tým sa obrátky ešte zvýšili. „Dievčatá boli pre takúto robotu ideálne, majú šikovnejšie ruky, než my chlapi. No všetci sme boli pracovití. Aj tu sa potvrdilo, že investícia do športu, kreuje tiež zodpovedných ľudí pre bežný život,“ pochvaľoval si pracovné tempo Haspra.

Pri rúškach vždy vládla dobrá nálada. „Zazneli aj nejaké ´šplechy´, najviac sa o zábavu staral Martin Regáli, ale i ostatní chlapci dobre zapadli. Ja som nebol dáko prínosom, len som počúval, aby som nestratil pracovnú niť a nepomýlil sa v rátaní. Niekto to predsa musí mať pod palcom,“ vravel ďalej tréner MFK.

Skvelá vec sa podarila, no bola to trojtýždňová Sizyfovská robota. „Mal som aj obavy, či sa projekt s takýmto ohromným záberom bez nejakých zádrhelov zvládne. Obdivujem Janku Streitovú, tá išla vkuse naplno. Organizačne celú akciu zabezpečila bravúrne a my sme pyšní, že sme jej pomohli. Pani Streitová nás nenápadne a maximálne ľudsky vtiahla do svojho veľmi pekného a zároveň náročného plánu. Kto iní, ako futbalisti, ktorí počas koronakrízy nie sú v plnom zaťažení, mali ´Ružomberčanovi´ pomôcť. Ukázalo sa, že občianske združenie a my je dobrá kombinácia,“ uzavrel Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia