Tréner J. Haspra nebol spokojný s výkonom proti Senici

Tréner J. Haspra nebol spokojný s výkonom proti Senici

RedakciaŠport10.5.2021

Sobotňajší fortunaligový duel Ružomberka proti Senici (1:1) domáci tím nenašiel v optimálnom móde. Výkonu mužstva chýbala väčšia šťava. Na druhej strane však treba spomenúť aj zdatného protivníka, ktorý sa snažil byť celý zápas akčný.

V úvode sme vyrobili tri chyby, čo súpera nakoplo. Zhruba od pätnástej do tridsiatej minúty prišla pasáž, keď sme dominovali. Jej vyústením bol vedúci gól, len škoda, že sme nepridali ďalší, zápas mohol byť iný. Naopak, Senica potom vyrovnala, získala sebadôveru a až do konca stretnutia bola nepríjemná,“ rozprával kouč ružomberského tímu Ján Haspra.

Ani po prestávke Liptáci nenadviazali na svetlé úseky z predchádzajúcich kôl. „Našich nosných hráčov zápas zastihol v útlme. Nedarili sa veci, ktoré im bežne vychádzajú. Keďže mužstvo sa na nich spoliehalo, potom to bolo celkove ťažké. Vo veľmi náročnej pozícii bol vpredu Martin Regáli, dostával málo prihrávok. Keďže stred poľa neklapal, aj on trpel. V druhom polčase bola snaha Senicu rozbehať, lenže, keď to chcete docieliť, musíte byť presní v kombinácii. Všetky takéto pokusy veľmi rýchlo končili a bolo treba sa vracať do defenzívy. Proste najbližšie musíme hrať inak,“ hodnotil tréner MFK.

Pri vyrovnávajúcom góle, ktorého autorom bol Košťál, domáca obrana úplne prepadla. „Neviem, čo sa stalo. Senický hráč sa ocitol sám pred Krajčírikom, od nás tam nebolo ani nohy. Hneď som si položil otázku, kde boli všetci,“ podrobil Haspra kritike zadné šíky za fatálne zaváhanie.

Chceme, či nechceme, v druhom dejstve tím zo Záhoria pôsobil futbalovejším dojmom, než domáca družina. „Tentoraz chýbala kvalita na našich kopačkách. V závere však jedno i druhé mužstvo mohlo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Koniec bol dosť bláznivý. Najprv to bol prienik Zsigmunda a situácia na pokutový kop, ktorý rozhodca neodpískal a vzápätí príležitosť súpera. Vzhľadom na priebeh zápasu, bod musíme brať. Zrodila sa spravodlivá remíza. Ak by som dačo iné vyhlásil, bola by to sprostosť,“ pripojil Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia