Tréner O. Smetana môže rátať aj s M. Madleňákom

Tréner O. Smetana môže rátať aj s M. Madleňákom

Ján SvrčekŠport12.6.2024

Dnes (12. júna) do letnej prípravy MFK Ružomberok naskočil aj Matej Madleňák. Hráč sa k svojmu kmeňovému zamestnávateľovi vrátil po roku, ktorý strávil na „hosťovačkách“ v Baníku Ostrava a v Dyname České Budějovice.

Tento krok beriem pozitívne. Napokon, niky som sa s Ružomberkom nerozlúčil, keďže to boli iba hosťovania. Netajím, nevyšli tak, ako som si predstavoval, preto to nebol ľahký rok. Chcel som viac hrávať, no moje očakávania sa nenaplnili. Aj taký je futbal. Viac sa mi darilo v osobnom živote. Vlani v auguste, po odchode z Ružomberka, som sa oženil. Teraz som už opäť doma a teším sa na ďalšiu sezónu,“ uviedol 25 – ročný stredopoliar.

Samozrejme, že som sledoval ako sa Ružomberku darí. S niektorými hráčmi som bol aj neustálom kontakte. Mužstvu sa podaril obrovský úspech, ktorý nás vyniesol do Európskej ligy,“ vravel ďalej Madleňák.

Futbalista, ktorý pod Čebrať prišiel ako 15 – ročný žiak z Oravskej Jasenice, má (zatiaľ) na svojom konte 96 štartov v najvyššej slovenskej súťaži a deväť gólových nástrelov. „Mojou prioritou je zase pravidelne hrávať a mať väčšie zápasové vyťaženie. A samozrejme, čo najviac pomôcť tímu,“ zdôraznil staronový muž v kabíne MFK.

Madleňák sa dnes musel aj trochu rozkukať na bývalej adrese. „Je tu veľa nových tvárí. Za rok sa toho dosť zmenilo. Naopak, hráči, s ktorými som si najviac telefonoval, už tu chýbajú,“ podotkol.

Ešte dodajme, že z Mateja Madleňáka sa v „civile“ stal magister. Nedávno zavŕšil svoje štúdium na Fakulte zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku v odbore fyzioterapeut.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia