Trénera J. Suju zaskočil prístup dievčat

Trénera J. Suju zaskočil prístup dievčat

RedakciaŠport8.4.2021

V semifinálovej sérii Niké extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok trikrát viac – menej komfortne zdolal ŠKP 08 Banská Bystrica 79:40 (doma), 78:43 (vonku) a 75:47 (doma). Kým v prvých dvoch dueloch hneď od začiatku vyletel na „pumy“, tak posledný krok bol nevýrazný s laxnejším vstupom (9. min. - 15:16) a bez odvážnejšej stratégie až do konca. Hoci kouč Ruže Juraj Suja sa na lavičke čertil, jeho „baby“ úvod podcenili a potom sa už zo zbytočného vlastného zakliatia nevymanili.

Súper, ktorý zmenil nejaký veci a vytiahol svoj najlepší výkon v sérii, bol od začiatku v zápase a potvrdil, že vie hrať basketbal. Mňa mrzí, že kým v prvých dvoch stretnutiach sme mali veľmi dobré mentálne nastavenie, teraz sme sa rozpadli. V najbližších dňoch sa potrebujeme zase v hlavách nastaviť na tie veci, ktoré vo finále proti favorizovaným Piešťanom môžu priniesť nejaké víťazstvo. Už nič špeciálne nenatrénujeme,. Hlavne si však želám, aby sme boli všetci zdraví.“ konštatoval Suja.

V stredu sa dalo pozerať len na jednu hráčku, ktorá naplno žila s dianím na palubovke Teodoru Turudičovú. Ostatné „kočky“ pôsobili ako spiace princezné. „V posledných zápasoch hrá dobre, ale chváliť ju nebudem. Celému kolektívu i mne dosť dlhuje za to, čo spravila na finálovom turnaji Slovenského pohára v Košiciach,“ podotkol tréner Ružomberčaniek na adresu Srbky.

Majster si ani kostrbatým výkonom vystúpením cestu do finále neskomplikoval. Herne síce sklamal, avšak zo zádrheľa, z ktorého nie je dôvod robiť vedu, sa dá aj profitovať. Sami dievčatá sa (a nie prvý raz) presvedčili, že ich základnou devízou musí byť stopercentná koncentrácia od úvodného rozskoku až po záverečný klaksón.

Aj druhá semifinálová dvojička sa rozuzlila po minimálnom počte konfrontácii. „Čakal som, že Piešťany vyhrajú nad Young Angels 3:0, ich káder má vyššiu kvalitu. Zároveň som pripúšťal, že druhý duel doma Košičanky trochu zdramatizujú, napokon tak sa aj stalo,“ uviedol Suja. Čajky v stredu vo svojej aréne triumfovali 66:52.

Finále play-off sa tiež hrá na tri víťazstvá. Ružomberok, ktorý bol prvý po tabuľkovej časti, začína doma 17. apríla. Ďalšie termíny: 21. apríla, 24. apríla, prípadne aj 28. apríla a 1. mája.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia