Tréningom pokrstený nový zelený koberec v Černovej

Tréningom pokrstený nový zelený koberec v Černovej

RedakciaŠport11.6.2020

Dnes hráči A mužstva MFK Ružomberok ako prví vstúpili na komplexne zrekonštruovanú (aj „natiahnutú“ na štandartné rozmery 105 x 68 m) hraciu plochu „štadiónika“ TJ Máj Černová, ktorý sa stal súčasťou futbalovej akadémie pod Čebraťom.

Výborné ihrisko, krásny areál,“ kochal sa pri pohľade na celkove zmodernizovaný športový stánok v ružomberskej mestskej časti kouč fortunaligistu Ján Haspra. „Je to až neuveriteľná vec, naozaj veľký posun vpred. Pre nás jednoznačne najlepšia alternatíva na tréningový proces. Len škoda, že v tomto nádhernom prostredí nemôže vyrásť ešte ďalšia futbalová plocha.“

V pondelok prvoligista už nabehol na „starý“ predzápasový mód, veď v sobotu mužstvo čaká reštart súťaže v Bratislave proti Slovanu.

Tento týždeň sa zameriavame predovšetkým na súčinnosť jednotlivých formácií. Dnes sme robili všetko futbalové veci, dosť sme sa pohrali so streľbou, veď prvý ´majstrák´ sa nezadržateľne blíži,“ pokračoval Haspra.

V kabíne MFK cítiť futbalový hlad i veľké očakávanie z obnovenia súťaže po vyše trojmesačnej výluke. „Belasí“ na úvod, navyše v domácom prostredí, budú súperom ako remeň. „Na Tehelnom poli chlapci končili základnú časť a teraz sa tam opäť vrátia. Všetci sa tešíme, ideme na Slovan, na krásny štadión, akurát ma mrzí, že tribúny nebudú zaplnené divákmi. Snažíme sa maximálne zodpovedne pripraviť na najkvalitnejšie slovenské mužstvo, ktoré suverénne dominuje v našej súťaži,“ pripojil Haspra.

Za povšimnutie stojí, že Slovan už tento víkend môže obhájiť titul z minulého ročníka. Pred druhou Žilinou totiž má desaťbodový náskok. V prípade, že proti Ruži naplno zaboduje, a „šošoni“ v nedeľu prehrajú s Trnavou, tak sa stane majstrom. „Haprovci“ mu však k veľkej radosti po 1. nadstavbovom kole určite nebudú chcieť pomôcť, ba naopak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia