Tretí biatlonová pohárovka v rade v Liptovskej Štiavnici

Tretí biatlonová "pohárovka" v rade v Liptovskej Štiavnici

Ján SvrčekŠport8.6.2023

Do Liptovskej Štiavnice, za Lúčny hríb, v sobotu a v nedeľu (10. a 11. júna) opäť zavíta Viessmann – pohár v letnom biatlone 2023 žiakov.

„Ide o súťaž, ktorá pozostáva zo štyroch pohárových kôl, plus majstrovstiev Slovenska. Prvý raz sme organizovali posledné kolo a vlani, podobne, ako teraz, úvodné. Očakávame okolo 170 štartujúcich,“ uviedol šéf organizačného výboru pretekov a predseda hostiteľského Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu Ľuboslav Palguta. „Okrem ´cezpoľných´delegovaných rozhodcov, my sme dali dokopy okolo päťdesiat ľudí, ktorí budú zabezpečovať celý priebeh podujatia. Predovšetkým ide o členov klubu a rodičov našich detí.“

Súťažiť sa bude v ôsmich kategóriách, vrátane prípraviek. V sobotu sú najprv na programe nástrely a o 12. hod. sa začnú rýchlostné preteky. O 15:30 hod. odštartuje súťaž trojčlenných miešaných štafiet. Nedeľa, od 10:30 hod. bude patriť pretekom obratnosti. „Je to všestranný formát, so šiestimi prekážkami na trati,“ stručne objasnil disciplínu druhého dňa Ľ. Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia