
Basketbalistky MBK Ružomberok U 19 v spoločnej I. lige žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19) skončili na 3. mieste.
V play – off o bronzovú medailu v piatok na svojej palubovke zdolali Young Angels Košice U 19 71:50 a vo včerajšej odvete podľahli na východe republiky 66:72. Hralo sa na dva zápasy a rozhodovalo celkové skóre, ktoré bolo plus pätnásť pre ružomberské juniorky. Víťazom súťaže sa stala Stará Turá U 23 a druhá priečka patrí Slávii ŠKP Banská Bystrica U 23.
„Rozdiel bol hlavne v tom, že raz jeden a raz druhý tím mal výhodu domáceho prostredia. Aj sa potvrdilo, že išlo o veľkú výhodu,“ rozhovorila sa trénerka ružomberských junioriek Laura van Dalenová. „V piatok dievčatá odohrali veľmi dobrý zápas, určite jeden z najlepších v tejto sezóne. No vedeli sme, že v odvete nás nečaká nič ľahké. V priebehu tretej štvrtiny Young Angels odskočili aj o devätnásť bodov. Naše dievčatá ale zostali pokojné, zabrali a išli si za svojim cieľom. Veľmi nám pomohol náskok z prvého merania síl.“
Od piatka do nedele (29. – 31. mája) ružomberskú devätnástku čaká ďalší vrchol sezóny, a to v Košiciach republikový šampionát v juniorskej kategórii.
VÝSLEDKY O 3. MIESTO
MBK Ružomberok U 19 – Young Angels Košice U 19 71:50 (42:25)
Body MBK: Malá 16, M. Oravcová 13, B. Dorková a Nedieľková po 11, L. Kapláňová 7, Duhaňová 5, Synaková 4, Czakóová a Neumanová po 2. Štvrtiny: 18:10, 24:15, 17:10, 12:15.
Young Angels Košice – MBK Ružomberok 72:66 (36:29)
Body MBK: M. Oravcová 22, Duhaňová 10, Malá 9, Synaková 7, Czákóová, Chovanová a Neumanová po 2. Štvrtiny: 15:15, 21:14, 25:14, 11:23.
Foto: Young Angels Košice
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia