Tretí futbalový detský formát v Liptovskej Lúžnej

Tretí futbalový detský formát v Liptovskej Lúžnej

RedakciaŠport13.8.2021

Niekdajší futbalista Rudolf Daubner, ktorý hrával I. Slovenskú národnú ligu za Chemlon Humenné, druhú za Hutník Sereď a VTJ Sereď a sproboval tiež zahraničný angažmán na dvoch treťoligových adresách v Chorvátsku, má za sebou tretí vydarený letný futbalový kemp v Liptovskej Lúžnej, v obci, kde svojho času pôsobil ako tréner tamojšieho A mužstva.

V roku 2019 som tento projekt rozbehol z vlastnej iniciatívy. Keďže v dedine mám nejakých sedem rokov chalupu, na ktorú zavítam takmer každý víkend, Liptovská Lúžna, jej príroda i ľudia mi už prirástli k srdcu. Navyše práca s deťmi ma stále baví. Práve skončený turnus sa uskutočnil tiež za podpory obce a miestneho športového klubu. Čiastočne akciu pokrývam aj sponzorsky,“ objasňoval svoju ušľachtilé pohnútky 62 – ročný Daubner, držiteľ trénerskej „A“ licencie UEFA.

Pri ouvertúre sa zišlo okolo štvrť stovky záujemcov, teraz viac než dvojnásobok. „Bol to náročný týždeň, prihlásilo sa 52 ´decák´, pričom pár bolo aj z Liptovskej Osady a Liptovských Revúc. Keď sme pred dvomi rokmi začínali, náš pobyt mal skôr športovo všeobecný charakter, no ďalšie dva ročníky už boli predovšetkým orientované na futbal. Kompetentní určite budú mať z čoho vyberať pre svoje družstvá,“ pokračoval Daubner,

Lúžňanský formát bol príjemne obohatený zaujímavými ingredienciami. Medzi chalanov zavítali také osobnosti „koženej“, ako bývalí reprezentanti a tiež tréneri Dušan Galis a Dušan Titel, tréneri z Futbalovej akadémie TST (Tomáš Lacko, Samuel Lacko a Tomáš Pažítka), aby frekventantov kempu zaujali vlastným ukážkovým tréningom a vítaným bonusom bola takisto v stredu návšteva ružomberského štadióna. „Mali sme to šťastie, že práve trénovalo A mužstvo, pre chlapcov to bol úžasný zážitok. Vďaka ústretovosti technického riaditeľa MFK Ružomberok Jaroslava Považana, sme mohli detailne nahliadnuť aj do útrob fortunaligového futbalového stánku,“ priblížil jedno sklíčko z pestrej týždňovej mozaiky hlavný hostiteľ a organizátor.

Samozrejme, nemohol chýbať ani miniturnaj účastníkov, ktorí si to rozdali medzi sebou. „Všetci si ho užili. A po ňom si každý odniesol jednu loptu, z tých ktoré boli nachystané na lanský európsky šampionát mužov. Myslím si, že všetky ´decká´ boli spokojné. Ja tiež s kempu mám len príjemné pocity. Nemôžem však obísť ani svoju manželka Janku, ktorá mi ohromne pomáhala,“ dodal očividne spokojný Rudolf Daubner.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia