Tretí Ružomberok cestuje k Čiernemu Petrovi k Hronu

Tretí Ružomberok cestuje k "Čiernemu Petrovi" k Hronu

RedakciaŠport15.10.2021

Zajtra (16. októbra) v 11. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok o 18. hod. nastúpia proti FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa na pôde súpera.

V žiarskom klube počas asociačnej prestávky došlo už k druhej výmene hlavného kouča. Sezónu odpálil Gegeli Geri, po jeho odvolaní štyri kolá mužstvo viedol ako poverený tréner Štefan Zaťko a toho teraz vystriedal 59 – ročný Švajčiar Loic Favre. „Samozrejme, zaregistroval som, že v Pohroní sa niečo deje. Uvidíme, ako sa ich interné personálne posuny premietnu do samotného zápasu,“ podotkol kormidelník ružomberskej futbalovej lode Peter Struhár.

Súper MFK momentálne drží v rukách koncový lampáš s diétnymi piatimi bodmi (1 víťazstvo – 2 remízy – 7 prehier). „Postavenie v tabuľke nás síce pasuje do role favorita, no ja by som to netvrdil. Naša liga je veľmi vyrovnaná, každý si na každého môže trúfnuť. O výsledkoch rozhodujú momentálne okolnosti a detaily. To sú faktory, ktoré nasmerujú konkrétny zápas. Vzhľadom na situáciu Pohronia, očakávame z domácej strany predovšetkým extra bojovnosť. Súper sa už nemôžu pozerať na futbalovú krásu,“ pokračoval tréner momentálne tretieho tímu tabuľky (4 – 5 – 1). „Chalanom budem zdôrazňovať, že ide o posledné kolo prvej polovice základnej časti a že by bolo super pred odvetami aktuálnu priečku potvrdiť. Myslím si, že sme na zajtra dobre nahotovaní, avšak všetko ukáže až samotné stretnutie,“ pripojil P. Struhár.

Lauf futbalistov spod Čebraťa (tri plné bodové zisky za sebou) prerušila reprezentačná prestávka. „Škoda, že prišla pauza, keďže sa nám darilo, lenže tak bolo všetko vopred naplánované. Verím, že rovnako dobre sme na Pohronie pripravení, ako keby liga nebola zastala. Trénovalo sa naozaj kvalitne,“ vravel stredopoliar Ružomberka Dalibor Takáč. „Očakávam ťažký zápas proti nepríjemnému súperovi, ktorý nevyhnutne potrebuje uspieť. My však máme svoj trojbodový plán. Verím, že z posledných stretnutí si do Žiaru nad Hronom prinesieme dobrú obranu a pozitíva z ofenzívy. Musíme byť však maximálne disciplinovaní a šliapať na stodvadsať percent. To sa nám potom vráti,“ dodal D. Takáč.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 víťazstvá, 3 remízy, 2 prehry, skóre 5:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia