Tretia kapitola seriálu bola na horákoch

Tretia kapitola seriálu bola na "horákoch"

Ján SvrčekŠport5.6.2024

Pohybový projekt, určený pre najširšiu verejnosť Malinô Brdo Trophy má za sebou aj tretí diel. Teraz to boli preteky MTB cross country, keď aktéri na svojich bicykloch si sprobovali chodník okolo Sidorova.

Všetko bolo naplánované na minulý piatok. Prišli účastníci, dokonca si prevzali aj štartovné čísla, no keďže stále lialo, presunuli sme súťaž na horských bicykloch na nedeľu,“ vysvetľovala Daniela Csiffáryová z organizačného zoskupenia celej mozaiky, ktorá má osem sklíčok. „V náhradnom termíne všetko dopadlo fajn. Štart a cieľ bol pri niekdajšom skokanskom mostíku na Kalvárii. Chlapci si to doslova užili, keď na bicykloch absolvovali bežecký okruh."

Cyklisti na vytýčenú trať sa vydávali v minútovým intervaloch. Najrýchlejší bol Radovan Bíroš (roč. nar. 1986). Tento ružomberský rodák, momentálne žijúci na Orave, ktorý sa už vyše dve dekády rokov venuje horskej cyklistike a svojho času, hlavne v mládežníckych kategóriách, dosiahol viaceré zaujímavé výsledky aj na republikovej úrovni, netajil, že si na časovke poriadne dal do tela. „Prišiel som skoro na poslednú chvíľu, takže nebol dáky čas rozjazdiť sa. Na začiatku boli ťažké nohy, no potom to išlo,“ vravel Bíroš. „Určite však neľutujem, že som prišiel. Ladislav Csiffáry vymyslel úžasný multi športový formát. Mal som tiež príležitosť pospomínať si s kamarátmi na staré časy. V pôvodnom termíne by to nešlo. Nový dátum mi padol vhod,doložil Radovan Bíroš.

Štvrtý „podnik“ tejto série, cezpoľný beh je naplánovaný na 13. júna, so štartom o 17:00 hod. na parkovisku v Hrabove.

Z výsledkov – muži do 45 rokov: 1. R. Bíroš 27:14, 2. R. Koiš 28:23, 3. T. Salva 28:44, nad 45 rokov: 1. M. Pelach 28:43, 2. B. Kovalčík 30:43, 3. M. Kuchár 35:28.

Foto: Sofia Csiffáryová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia