Tretia ružomberská deľba bodov

Tretia ružomberská deľba bodov

RedakciaŠport22.8.2020

V zápase 4. kola Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok remizovali v Nitre 1:1.

Úvodné dejstvo bolo futbalovo diétne. Ako prví vážnejšie pohrozili domáci, v 8. min. po získaní lopty vyrazili do rýchlej kolmej akcie a Chobot v nádejnej pozícii minul bránu. V 37. znovu dal o sebe vedieť agilný Chobot, keď „kolmičkou“ oslovil Šefčíka a ten zvnútra šestnástky trafil do bočnej siete. Z pohľadu hostí najsľubnejšie vyzerala akcia Kmeťa s Gerecom, no tiesnený Brenkus pálil len nad.

Nitrania sa v prvej štyridsaťpäťminútovky o niečo viac tlačili dopredu. Ružomberská snaha o útočnú aktivitu stroskotávala na nepresných kombináciách, či nakopávaných loptách, ktoré domáca kompaktná a pozorná obrana bez problémov riešila, takisto hosťom chýbala väčšia ponuková činnosť.

Hneď po príchode z kabíny Chobot napriahol asi z 25 m a s jeho nepríjemnou ranou mal Macík medzi ružomberskými žrďami plné ruky práce. Prišla ale 51. min. Zsigmund si priťukol loptu s Gerecom, potom koncovku zobral na sebe, lopta sa ešte obtrela o R. Kružliaka a MFK viedol 1:0. O šesť minút neskôr si však „Hasprovci“ poriadne vydýchli, Fabiš položil loptu na hlavu Podhorinovi, ktorý v tutovej pozícii minul cieľ. V 59. min. mohlo byť 0:2, Liptáci dokonale prečíslili svojho súpera a po Gerecovej prihrávke brankár FC Šípoš vytiahol reflexívny zákrok, ktorým spacifikoval Brenkusovu „tutovku“. O desať minút na to Brenkus mal ďalšiu parádnu príležitosť na druhý klinec no nitrianskej rakvy, no na smolu svojho mužstva ju spálil.

Ružomberčania, ktorí v druhej „polke“ boli akoby vymenení, oveľa živší a nebezpečnejší, svoje príležitosti na poistenie vedenia nevyužili, naopak v 87. min. si Faško na hranici „veľkého vápna“ spracoval loptu a vyrovnal – 1:1. A tak Ruži v kolónke výhier stále zostáva nula.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Prvý polčas sme prespali, hrali sme veľmi zle, do druhého ale chlapci vstúpili ako úplne iné mužstvo. Vytvárali sme si šance, jednu sme premenili, potom prišla fáza, keď bolo treba zápas ukončiť druhým, prípadne aj tretím gólom. To sa nepodarilo a v závere sme pykali. Po skrumáži súper vyrovnal a zase si z ihriska neodnášame plný počet bodov, čo ma veľmi mrzí. Strašne veľa sa nadrieme a máme len tri body. Takže určité sklamanie, no boli tam aj veci, s ktorými som bol spokojný.“

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 87. Faško - 51. Zsigmund. Žlté karty: Kolčák – Kmeť- Rozhodovali: Kráľovič – Roszbeck, Vitko - 863 divákov

FC: Šípoš – Kuník, Podhorin , Kolčák – Mustafič – Fabiš (84. Magda), Vrábel (60. Adamec), Faško, Záhumenský – Šefčík (77. Hovhannisyan), Chobot (84. Franko).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Kmeť (50. Ďungel), Zsigmund (74. Filinský), Brenkus, Múdry (61. Kochan), Mojžiš – Kružliak (61. Boďa), Gerec (74. Dopater).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia