Tri osobáčiky T. Tišťana v Anglicku, z toho dva národné rekordy

Tri "osobáčiky" T. Tišťana v Anglicku, z toho dva národné rekordy

Ján SvrčekŠport28.5.2024

Člen Plaveckého oddielu Ružomberok Tibor Tišťan včera (27. mája) dvakrát zlepšil svoj vlastný slovenský rekord na 50 m motýlik. Na pretekoch AP Race v Londýne, najprv v dopoludňajšej rozplavbe časom 23,54 sek., keď o jedenásť stotín sekundy stlačil svoje doterajšej maximum z lanského svetového šampionátu v katarskej Dauhe. Potom večer vo finále, v ktorom skončil tretí, posunul národný rekord na 23,50 sek.

Študent 2. ročníka na Univerzite v Tampe na Floride, ktorý sa 4. mája, po úspešnom zvládnutí skúšok, vrátil na prázdniny domov, zahviezdil aj v sobotu v disciplíne 50 m voľný spôsob, keď si vytvoril nový „osobáčik“. V rozplavbe i vo finále dosiahol čas 22,36 sek, čím sa na 29 sekúnd priblížil k B limitu na Olympijské hry 2024 v Paríži. Vo finále skončil na 4. mieste, len osem stotín sekundy ho delilo od pódia.

„Celkove mám za sebou rýchly víkend. Super výsledky, skvelé ´osobáky´. Posledné tri mesiace som si prešiel trochu inou, špecifickou prípravou a oplatilo sa to. Veľká spokojnosť, no zároveň treba povedať, že sú tam ešte aj veľké nedostatky. Takže môže to byť aj o dosť lepšie. Hlavne, čo sa týka ´motýla´ na 50 m,“ uviedol Tibor Tišťan (roč. nar. 2003).

Nášho reprezentanta už čaká druhý míting v rámci mini seriálu More nostrum v Španielsku. Zajtra a vo štvrtok bude plávať v Barcelone. Takisto 50 m kraul a 50 m motýlik.

Foto: facebook spf

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia