Tri pozvánky do ružomberskej Californie

Tri pozvánky do ružomberskej Californie

Ján SvrčekŠport8.9.2023

Exteriérové športoviská areálu Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno budú tento víkend v plnej permanencii.

Na pieskových kurtoch členovia Beachvolleyballového clubu Ružomberok na zajtra (od 9:30 hod.) pripravili svoj ďalší Beach family Day. „Toto je taká naša srdcovka,“ vyhlásil šéf hostiteľského klubu Tomáš Varga. „Chceme prilákať čo najviac rodičov s deťmi. Nech si schuti zahrajú a celú akciu aj užijú. Verím, že na rozlúčku s plážovou sezónou príde veľa ľudí.“

Hneď vedľa plážového stánku zajtra finálovým, teda tretím kolom vyvrcholí 3x3 Basketball Tour, 9. ročník Memoriálu Braňa Madaja. „Na predchádzajúcich dvoch turnajoch sme mali po jedenásť tímov, asi podobnú účasť očakávame i teraz. Prvý raz sa Memoriál B. Madaja bol vyskladaný z troch podujatí. Opäť súčasťou programu je tiež súťaž v streľbe trojok a trestných hodov,“ uviedol za organizátorov Ľudovít Beťko.

Po oba víkendové dni, od 9:00 hod., na tenisových kurtoch sa bude konať 14. ročník turnaja Klačno Open vo dvojhre mužov a žien. „U mužov očakávame rekordnú účasť, prihlásilo sa 36 tenistov, z toho štyria ´starci´, čiže chlapi nad 60 rokov. Okrem šesťdesiatnikov, ktorých čaká systém každý s každým, ostatní budú hrať v dvoch kategóriách – v I. a v II. lige, kde začnú v štvorčlenných skupinách. Ak zajtra bude všetko dobre odsýpať, možno na rad príde aj štvrťfinále. Inak víťazi skupín by priamo postúpili do nedeľňajšieho semifinále. Druhý deň je určený pre ženskú dvojhru a zároveň vyvrcholí súťaž mužov,“ informoval nás riaditeľ Klačno Open 2023 Milan Sekera.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia