Tri ružomberské debuty pod F. Calzonom

Tri ružomberské debuty pod F. Calzonom

RedakciaŠport3.12.2022

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Talian Francesco Calzona, pripravil pre 28 hráčov tréningový kemp v Senci. Pozvaní futbalisti majú zraz zajtra (4. decembra) a krátke sústredenie s desiatimi tréningovými jednotkami potrvá do 9. decembra.

Do výberu, okrem dá sa povedať už pravidelného reprezentanta Martina Regáliho, sa z MFK Ružomberok dostali aj ďalší traja hráči Alexander Mojžiš, Michal Tučný a Tomáš Bobček.

„Keďže nedávno, pred dvomi medzištátnymi zápasmi bol som v širšej nominácii, tak trochu človek s tým aj rátal. Nič som si ani v tomto termíne neplánoval. V každom prípade je to však pre mňa veľká česť dostať na zraz seniorskej reprezentácie. Aj také zadosťučinenie. Mám z toho veľkú radosť,“ vyznal sa Mojžiš. Dvadsaťtriročný stopér MFK tiež prezradil, že po návrate z kempu bude len doma a nechystá sa na žiadnu dovolenku.

Futbalovú jeseň si predĺži aj Tučný, s ktorý s nomináciou absolútne nerátal. „Nebudem klamať, už som myslel na oddych od futbalu, avšak takúto príležitosť by som za nič nevymenil. Je to naozaj milé prekvapenie. Veď ešte mám pred sebou celý cyklus v ´dvadsaťjednotke´. Už keď moje meno bolo v širšom zozname, bol som veľmi šťastný. A teraz aj vo finálnom,“ odkryl svoje pocity 20 – ročný ľavák zo stredovej formácie. „Jeden z členov mužstva do 21 rokov mi napísal v esemeske, že mi gratuluje k nominácii. V tej chvíli som nechápal, o čo ide,“ dodal Adam Tučný.

„V Ružomberku sme včera skončili, takto si pridám ešte jeden futbalový týždeň. Je to príjemný pocit. Som zvedavý na trénera Calzonu, na jeho taktiku, na prípravu, aj aké požiadavky bude mať na nás. Naplánovaných je pomerne dosť tréningov, uvidím, aká bude ich náplň. Či budú talianske,“ vravel Tomáš Bobček, ktorý tiež nečakal, že príde takáto novinka. „V jeseni som ako útočník nemal dáke čísla. Avšak herne v niektorých zápasoch to bolo fajn. Po návrate domov sa budem snažiť dať úplne zdravotne do poriadku,“ pripojil 21 – ročný chalan z Lúčok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia