Triatlonové zlaté kovy z majstrovstiev republiky

Triatlonové zlaté "kovy" z majstrovstiev republiky

RedakciaŠport3.8.2021

Štiavnický kros triatlon v Banskom Studenci, ktorý bol zároveň slovenským šampionátom v tomto triatlonovom formáte, v súťaži trojčlenných štafiet (1 km plávanie, 25 km cyklistika a 8 km beh) ovládli Ružomberčania, ktorí štartovali pod hlavičkou Liptovskí chlapci – Stanislav Ondrejka, Milan Hatala a Martin Hatala.

Zhruba pred tromi rokmi sme sa dali dokopy, na začiatku sme spolu absolvovali triatlon pri Liptovskej Mare. Bratia Hatalovci potrebovali do partie plavca a tak oslovili mňa. Majstrovstvá Slovenska boli úplne iná liga, než naše doterajšie štarty. Všetci, bez rozdielu veku, sme v štafetách boli hodení do jedného koša. Išli sme s tým, že si odpretekáme a sadneme do auta. Nikto z nás nerátal, navyše, keď sme videli konkurenciu, s prvou trojkou a so záverečným vyhlásením výsledkov. Konečný výsledok bol ohromne milým šokom,“ povedal pre náš portál 48 – ročný Stanislav Ondrejka, v „civile“ zamestnanec akciovej spoločnosti Mondi SCP, ktorý zo všetkých pretekárov najrýchlejšie zaplával dva 500 m okruhy vo Veľkom Kolpašskom tajchu.

Z výsledkov: 1. Liptovskí chlapci (S. Ondrejka, Mil. Hatala, Mart. Hatala) 1:59:02,7, 2. Atléti Banská Štiavnica 1 (Ernek, Potančok, Gibala) 2:04:37,6, 3. Atléti Banská Štiavnica – Spartan 1 (Rudinský, Prokeš, Počai) 2:14:36,1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia