Triumf na Slovensku v beachi J. Jonáša s R. Petrufom

Triumf na "Slovensku" v beachi" J. Jonáša s R. Petrufom

Ján SvrčekŠport10.8.2023

Na včerajších majstrovstvách Slovenska v plážovom volejbale v kategórii do 18 rokov v Žiline medzi chlapcami titul získali Ružomberčania Jonáš Janovec a Richard Petruf, brat známeho halového mládežníckeho reprezentanta a účastníka nedávneho európskeho šampionátu v beachi do 22 rokov v Rumunsku Adriana. Vo finále noví republikoví šampióni v dvoch setoch zdolali Petra Staneka s Matúšom Belešom z Nových Zámkov.

Týmto Jonáš Janovec v U 18 obhájil lanské zlato, ktoré vtedy získal s klubovým kolegom Filipom Makónyim. „V tejto kategórii som väčšinou hrával s Prešovčanom Lukášom Vasičkom a jeden turnaj bol mojim parťákom Yehor Vikhliaiev, tiež z Beachclubu Prešov. Títo chalani však v Žiline vytvorili spoločnú dvojičku. Len mimochodom, v semifinále sme ich zdolali 2:1. Tak som oslovil Richarda a myslím si, že si to užil. Ako staršieho ma aj počúval (smiech). Úspech slávil náš dobrý herný systém. Finále sme odohrali bez problémov, no jeden tajbrejk bolo treba zvládnuť aj úvodný deň, keď sa prehral jeden set,“ konštatoval J. Janovec, ktorý predtým už dosiahol na republikové striebro v U 20 s Bratislavčanom Dominikom Jančokom.

Pre mladého R. Petrufa (roč. nar. 2008) to bol prvý veľký výsledok pod vysokou sieťou. „Som milo prekvapený a samozrejme z úspechu sa teším,“ dal sa počuť druhý člen zlatej dvojičky. „Ja som v tejto sezóne vystriedal viacerých partnerov. Pred majstrovstvami sa ma Jonáš spýtal, či nepôjdem s ním. Určite ma to potešilo. Myslím si, že dobre sme sa dopĺňali. Ja menší som bol skôr ´poliar´ a Jonáš zase využíval svoju výšku. Turnaj som si užil a prvé miesto to už bola taká čerešnička.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia