Trojbodový vstup Ružomberka do jarnej edície

Trojbodový vstup Ružomberka do jarnej edície

RedakciaŠport11.2.2023

V 19. kole Fortuna ligy, ktoré otvorilo jarný program, futbalisti MFK Ružomberok zdolali MFK Zemplín Michalovce 1:0.

V 15. min. prvú nádejnú príležitosť mali Michalovce, keď po pravej strane prenikol Jánošík, no Peňovi, na šťastie pre domácich, lopta pri pokuse z desaťmetrovej vzdialenosti, vôbec nesadla. V 23. min. Chrien utešenou kolmičkou poslal za chrbát obrany hostí Gereca, ten sa snažil obstreliť brankára Száraza, lenže trafil iba pravú žrď. O päť minút neskôr dravo do súperovej šestnástky prenikol T. Bobček a tesne minul cieľ. V 39. min. po hrúbke brankára Szárasa, T. Bobček už skóroval do odkrytej brány.

Na začiatku druhého polčasu sa v sľubnej pozícii, tesne pred Szárazom, ocitol Malý, no chýbali mu nejaké centimetríky, aby loptu lepšie zasiahol. V 66. min. mal T. Bobček ďalšiu sľubnú príležitosť, no lopta z jeho ľavačky preletela vedľa žrde. Domáci v druhom polčase kontrolovali dianie na ihrisku, pričom súpera do ničoho nebezpečného nepustili.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Góly: 39. T. Bobček. Žlté karty: Madleňák - Vaško, Hrnčár (tréner), Jánošík. Rozhodovali: Kružliak – Straka, Zemko – 445 divákov.

Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, J. Maslo, Malý, Madleňák – Zsigmund – Gerec (75. Úradník), Luterán, Chrien (70. Domonkos), Selecký (70. Šefčík) – T. Bobček (82. Boďa).

Michalovce: Száras – Kotula, Majranovič, Volanakis, Ceklič – Njie (77. Žofčák) – Jánošík, Peňa (90. Peňa), Vaško (63. Qose), Slobodník (63. Kanu) – Marcin.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „Chlapci zápas dobre otvorili a vytvorili si aj tlak. Vedeli sme, že silnou stránkou súpera je pravá strana, preto na to sa mužstvo pripravovalo. Niektoré útoky ale hráči nedokázali tak zachytávať, ako by sme chceli. Som rád, že sa presadil Tomáš Bobček, ktorý mohol dosiahnuť aj hetrik. No paradoxne, z nevinnej lopty za obranu skóroval. V druhom polčase sme si už urobili poriadok v obrane a zápas úspešne dotiahli. Pozitívom bolo, že na celom tíme bolo vidieť srdiečko. Veľmi sme toto víťazstvo potrebovali.“

Norbert Hrnčár (Michalovce): „Rozhodli dve veci do prestávky. Ako prvá, že sme naše veľmi dobré situácie nedotiahli do zakončenia, alebo do gólu. Bolo dosť akcií, ktoré mali skončiť minimálne strelou na bránu, lenže vo finálnej fáze sme boli nekvalitní. Nuž a potom to bol polovlastný gól, ktorý sme sami súperovi ponúkli. Druhý polčas bol hlavne o prerušení hry a o váľaní sa na ihrisku. Neviem, či čistého času sa odohralo desať minút. Samozrejme, chceli sme si niečo z Ružomberka odviesť, no nedali sme gól.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia