Trojdňový Slovenský pohár basketbalistiek

Trojdňový Slovenský pohár basketbalistiek

RedakciaŠport19.1.2023

Zajtra (20. januára) v piešťanskej Diplomat aréne sa začne záverečný turnaj Slovenského pohára, ktorý sa hrá vo formáte Final Six. Pre nasadenie extraligových družstiev bolo rozhodujúce tabuľkové postavenie po prvej polovici základnej časti (1. Piešťany, 2. Ružomberok, 3. Slávia Banská Bystrica, 4. Šamorín, 5. Young Angels Košice). Úvodný deň sú na programe dve štvrťfinálové stretnutia, pričom Piešťany a Čajky vstúpia do turnaja až v sobotu v semifinálových zápasoch.

Posledným víťazom národného pohára, ktorý vyvrcholil na konci februára 2022 v Koniarni sa stali hráčky MBK Ružomberok v „starom“ zložení (aj s Miroslavou Praženicou, Radkou Stašovou a s piatimi legionárkam), keď vo finále zdolali Piešťanské Čajky 59:47. Obhajkyne prvenstva v sobotu (21. januára) narazia na víťaza štvrťfinálového súboja Slávia Banská Bystrica – Young Angels Košice U 23.

Aké očakávania spájate s pohárovou výzvou? - znela naša otázka na trénera ružomberského družstva Juraja Suja.

„Momentálne sa pozeráme na náš prvý sobotňajší zápas, v ktorom s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpime proti Slávii Banská Bystrica. Hlavný cieľ je podať oveľa lepší výkon, ako minulú sobotu doma v lige, keď sa prehralo 51:56.“

Na ktoré činnosti sa družstvo zvlášť zameriava tento týždeň v tréningovom procese, aj so zreteľom na svoje skúsenosti zo soboty?

„Keďže proti Slávii sme odohrali svoj najhorší zápas sezóny, ak chceme uspieť, musíme sa zlepšiť vo všetkom.“

Na čo ste však kládli dôraz, boli do programu zaradené i nejaké špeciálne veci?

„Robili sme to, čo stále, nevznikla potreba orientovať sa na nejaké špecifiká. Pre nás je dôležité správne naložiť s informáciami, ktoré boli získané z posledného vzájomného merania síl. Videli sme nové bystrické legionárky prvý raz naživo, čo je iné ako na videu. Chceme sa lepšie pripraviť na hráčky, ktoré boli kľúčovým faktorom sobotňajšieho stretnutia.“

Kedy v nedeľu, pri návrate do Ružomberku zavládne u vás spokojnosť?

„Určite si chceme zahrať finále. To je naša prvá méta. Potom sa uvidí, čo bude ďalej.“

Program Final Six

20. januára - štvrťfinále: o 16:30 hod.: Slávia Banská Bystrica – Young Angels U 23 Košice, o 19:00 hod.: ŠBK Šamorín – Young Angels Košice, 21. januára – o 14:00 hod.: zápas o 5. miesto: porazené družstvá zo štvrťfinále, o 16:30 hod.: prvé semifinále: Piešťanské Čajky – Šamorín/Young Angels Košice, o 19:00 hod.: druhé semifinále: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica/Young Angels U 23 Košice, 22. januára - o 13:30 hod.: zápas o 3. miesto, o 16:00 hod.: finále.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia